Güncel

Apple'ın arabası olsaydı bu özelliklere sahip olacaktı!

Apple'ın yıllardır konuşulan "Hayali" elektrikli arabası gündemden hiç düşmüyor. Şayet bu araba piyasaya sürülseydi şahane özelliklere sahip olacaktı. İşte yeni ortaya çıkan detaylar.

Apple'ın arabası olsaydı bu özelliklere sahip olacaktı!

Apple'ın kendi kendini süren elektrikli araç üretme girişimleriyle ilgili söylentiler yıllardır piyasada dönüyor. Yeni bir rapora göre, şirketin sorunlu "Project Titan" modeli ile ilgili ilginç iddialar ortaya atılıyor. Direksiyon simidi olmayan tasarım dahil olmak üzere aracın tasarımıyla ilgili bazı büyüleyici ayrıntıları da ortaya çıktı.

Bilgi, Apple'ın kendi kendini sürebilen (Otonom) bir araba inşa etme konusundaki yıllarca süren girişimi hakkındaki daha ayrıntılı bir rapora dayanıyor. Bilgilerin bir kısmı, "Project Titan" ile alakalı herkesin bildiği ayrıntıları ortaya koyuyor, ancak detaylar aynı zamanda otomobilin tasarımı ve mücadeleleriyle ilgili bazı yeni bilgiler de içeriyor.

Apple Car olsaydı "Muhteşem" olabilirdi

Şu anda, kendi kendini süren arabaların güvenlik için kontrolü insanlara bırakabilmesi yeteneği ciddi önem taşıyor. Çoğu zaman testler sırasında firmalar bunu test etmek zorunda kaldılar. Yayınlanan raporda, bunun Titan ile Apple'ın gerçekleştiği birden fazla vakadan da bahsediliyor. En ilginç olanı ise, Apple'ın ABD Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi'nden direksiyon simidi veya fren pedalı olmadan aracı serbest bırakmak için gereken izinleri almaya çalışması ve projenin tamamen kendi kendini süren bir araç olmayı taahhüt etmesiydi.

Apple'ın hayali elektrikli aracı hakkında ilginç bilgiler ortaya çıktı!

Apple tasarımcılarının otomobilin oturma düzenine ilişkin fikirleri, projenin sıra dışı bir başka yönünü de oluşturuyor. Son tasarıma göre araçta, dört birbirine dönük koltuk bulunuyor ve böylece yolcular doğrudan birbirine bakabiliyor. Tasarımcılar ayrıca yolcuların düz yatıp uyumasına da izin veren tasarımı da eklemeyi unutmamışlar.

Neredeyse on yıldır üzerinde çalışılmasına rağmen, 5. seviye bir Apple arabasının piyasaya sürülmesi hala çok uzakta görünüyor. Apple daha önce aracı üretmesi için Hyundai'ye başvurmuştu, ancak görüşmeler geçen yıl Şubat ayında durduruldu. Geçen Eylül'de, proje başkanı Doug Field, Ford'a geçerek bu işi Apple için daha da zora soktu ve gecikmeleri artırdı. Kısacası Apple Car şu an için yılan hikayesine dönmüş durumda.

Yorumlar
Bahadir
Apple alırken Apple evi ve arabasını da almalı. Ayrıca Apple evi tek yerde değil tüm dünyada değişik coğrafyalardan da satın alınabilmeli. Apple markası adı altında Apple arabası aldıktan sonra Apple evinizde Amerika dan canada dan İngiltere den Hon Kong dan veya Avustralya dan Apple evi satın alınınca Apple arabası veya motorsiklet i de satın alınmalı. Apple evi ve arabasınin dışında TV buzdolabı PC cep telefonu da Apple olmali
Cevapla
Hasan
Apple araç teslayı zorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.