Güncel

Apple'ın çocuklara özel yaz kampı başlıyor

Apple'ın 8-12 yaşarası çocuklara özel düzenlediği yaz kampı gelecek haftalarda başlıyor.

Apple'ın çocuklara özel yaz kampı başlıyor

11 Temmuzda başlayacak olan kamptaki eğitimler iPad Pro 9.7 inç ile verilecek.Velilerin de katılım yapabileceği kamp için herhangi bir ücret yok.

1466689997_applein-cocuklar-icin-yaz-kampi-basliyornx8jltzmw0ab4zsh8feirg.jpg

Kampaki eğitim aşamalarında neler var ?

1.Gün
iMovie ile Hareketli Hikayeler programını isteyen çocuklar ve velileri, film yapımıyla ilgili becerileri öğrenebilirler.Ayrıca iBooks aracılığıyla İnteraktif Hikaye Anlatımını isteyen çocuklar ve velileri albüm oluşturmayı öğrenebilirler.

2.Gün
Veliler Apple ID, Aile Paylaşım ve Kısıtlamaları ile ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirler.

3.Gün
Kampçıların gösterisine katılmayı ya da kendi yaptıkları çalışmaları göstermeye davet edilirler.


Kamptaki atölyeler neler ?

iBooks ile İnteraktif Hikaye Anlatımı:

Katılımcılar kendi interaktif kitaplarını hazırlayıp fikirden resimli taslak oluşturmaya kadar hikaye yazmak ile ilgili unsurları öğrenecekler.iPad ile çizimler yapıp, ardından Mac üzerinde iBooks Author kullanarak sesler ve dokunma özellikleri ekleyebilecekler.

iMovie ile Hareketli Hikayeler:

Katılımcılar film yapımı ile ilgili ihtiyaçları olabilecek her türlü şeyi öğrenebilecekler.Hayal ettikleri kurguyu tasarlayıp video çekebilecekler ve film yapma ile ilgili diğer ayrıntıları araştırabilecekler.Ardından Mac üzerinde iMovie ile hayal ettikleri filmleri kurgulayabilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.