Güncel

Apple'ın Güneş enerjisi projesi hakkında yeni bilgiler paylaşıldı

Apple'ın gizli Güneş enerjisi projesi hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Apple'ın Güneş enerjisi projesi hakkında yeni bilgiler paylaşıldı

Apple'ın gizli Güneş enerjisi projesi uzun bir süredir biliniyor ancak bu projenin detayları hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Yani bugüne kadar... Bugün, Apple'ın projede ortak çalıştığı şirketlerden birisi olan Salt River Project (SRP), Güneş enerjisi projesiyle ilgili neredeyse tüm detayları paylaştı.

300 dönümlük bir alanı kapsayan proje, Apple'ın Mesa isimli bilgi merkezine enerji sağlaması amacıyla hayata geçirildi. Proje direkt olarak Mesa'ya enerji sağlamayacak ancak çevrede bulunan 12.500 binanın enerji ihtiyacını karşılayarak Mesa'nın enerji harcamasını sıfıra indirgemiş olacak.

1474482381_636099820477459328-apple-solar-1.jpg

Proje sonucunda kurulan Bonnybrooke Güneş enerjisi tarlası, 50 megawatt enerji üretebilme kapasitesine sahip ve her sene 151 milyon megawatt enerji üretebilmesi bekleniyor. Bölgedeki enerji kullanım fiyatlarına göre BonnyBrooke Güneş enerjisi tarlasının Apple'a her sene 8 milyon dolar kazandırması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.