Güncel

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak: Steve Jobs'un tek derdi zengin olmaktı!

Apple'ın kurucularından Wozniak, katıldığı South Summit konferansında Steve Jobs hakkında sorulan bir soruya " Onun işi gücü zengin olmaktı" açıklamasında bulundu.


Apple şirketinin kurucularından Steve Wozniak, İspanya'nın başkenti Madrid'de başlayan ve üç gün sürecek "South Summit" zirvesinde ilginç açıklamalarda bulundu. Wozniak, ayrıca Steve Jobs hakkında bazı bilinmeyenleri dile getirdi.

South Summit 2015 zirvesinin açılışını yapan Apple şirketinin kurucularından Wozniak, dünyada en büyük meydan okumanın "ev robotları" arasında olacağını söyledi. Masaüstü bilgisayarın babası olarak bilinen mühendis Wozniak, sözlerini şöyle devam etti:

"Benim gençliğimde kimsenin kendi bilgisayarına sahip olması gibi bir şey söz konusu değildi. Düşünün ki bir bilgisayar ev satın alacak kadar pahalıydı. Şimdi sıfırdan başlasam sanırım kendimi robotlara adardım. En rutin ve temel işlerin programlanmasından başlardım. Örneğin arabamı yıkayan robot. Gelecekte insanları daha çok anlayan makinelere ihtiyaç var. Gelecek yapay zekada." dedi.

1444476380_jobs-woz.jpg

Ayrıca sorulan bir soru üzerine Apple'ın diğer kurucusu Steve Jobs hakkında, "Her şeyden önce iyi bir arkadaş ve iş ortağım" diyen Wozniak, "Ben herkesin 300 dolara kendi bilgisayarını yapmasını isterdim. Ama Steve'in böyle bir derdi yoktu. Onun aklındaki, bir bilgisayar parçasını 20 dolara yapıp 30 dolara satmaktı. O bir iş adamı. Zengin olmak istiyordu" diye konuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.