Apple’ın CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz ay Endüstri Tasarımı Başkan Yardımcısı Johnny Ive ile beraber iOS’in yeni versiyonunu, WWDC 2013’te göreceğimizi söylemişti. Yeni işletim sisteminin adının ‘iOS 7’ olacağı tahmin ediliyor. Peki iOS 7 nasıl olacak?

9to5Mac’e konuşan kaynaklara göre, yeni tasarım ‘siyah beyaz ve tamamen düz’ olacak. Yeni iPhone ise Windows Phone 8’ yakın olmakla beraber daha yassı, temiz ve yansıma yapmayan bir ekranla belirecek. Cihazda, iPad’de dört parmağı kullanarak yapılan uygulama değiştirmeleri gibi, yeni yöntemler de yer alacak.

Söylentiler arasında Flickr ve Vimeo ile Maps, Siri ve AirDrop wireless dosya paylaşımı uygulamalarının entegrasyonu bulunduğu da var.

İsmi kesinleşmemiş olsa da, AdAge sitesi Çarşamba günü Apple’ın internet üzerinden müzik servisinin duyurulacağını açıkladı. Kaynaklar, Bloomberg’e hizmetin Pandora gibi ücretsiz olabilmesi için iAds’e odaklanacaklarını iddia etti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.