Güncel

Apple'ın ülkemizde resmi olarak mağaza açacağı kesinleşti

Uzun süredir ülkemizde temaslarda bulunan yetkililer, İstanbul'da resmi bir mağazanın açılacağını müjdeledi.

Apple'ın ülkemizde resmi olarak mağaza açacağı kesinleşti

Son dönemde Apple’ın üst düzey yetkililerin Türkiye’de resmi temaslarda olduğu biliniyor. Türkiye pazarında önemli bir kullanıcı kitlesi oluşturan Apple, ilk olarak ülkemizde iTunes müzik ve film mağazalarını aktif hale getirdi. Bunun yanı sıra Apple’ın İstanbul’da bir mağaza açacağı da uzun süredir gündemi meşgul ediyor.

Konuyla ilgili ilk defa resmi kaynaklardan bir açıklama gelirken, Apple CEO’su Tim Cook merakla beklenen açıklamayı yaptı ve şirketin Türkiye’de fiziksel bir mağaza açacağını doğruladı.

Dünya üzerinde mağaza sayısında artırıma giden şirket Brezilya ve Türkiye’yi ilk aşamada hedef olarak belirlemişti. Brezilya konusunda yetkililerden resmi açıklama gelirken, benzer bir duyuru için ise ülkemiz kullanıcılarının sabırsız bir bekleyişi vardı. Mağaza için henüz net bir konum ve tarih belirtilmemiş olsa da resmi mağazanın 2013 yılı içerisinde İstanbul’da açılacağı bildirildi.

1360693740_saturn-apple-magazasi-550x366.jpg
Yorumlar
cem
acacakları mağaza zincirlikuyuya yapilan yeni zorlu avm ye acilacak
Cevapla
jamiryo
ucuz olsun.biktik pahali fiyatlardan
Cevapla
samii
Her seyi de istanbula acin zaten.
Cevapla
cihan34
Erzurum'a mi acacaklardi?
Cevapla
Misafir
valla acayip bi talep patlaması olur cok başarılı bir sirket her zaman bir numara o başka yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.