iOS 10 geliyor
Apple'ın beklenen yeni işletim sistemi iOS 10 ilk kez yüzünü gösterdi. iOS 10 ile birlikte iPhone ve iPad'lere de birçok yeni özellik gelecek.

Kilit ekranı değişiyor. Yeni tasarımla birlikte bildirimler daha farklı bir ekranda görülecek. 3D touch teknolojisi artık kilit ekranındayken dahi kullanılabilecek.

iOS 10'un en önemli yeniliklerinden biri sesli komutları algılayan ve emirleri yerine getiren dijital asistan Siri ile ilgili. Siri, artık üçüncü parti uygulamalarla da çalışabiliyor. Yani Siri'nin kullanım alanı önümüzdeki dönemde epey yaygınlaşacak ve pek çok uygulamayı Siri ile yönetebileceğiz.

iOS 10'da dikkat çeken bir diğer önemli yenilik de fotoğraflarınızı ilgilendiriyor. Fotoğraf albümünüze el atan Apple, Memories (Anılar) adını verdiği özellik ile yüzleri tarıyor ve birbirine benzeyen fotoğrafları tek bir albüm içinde bir araya getiriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.