Araç kullananlar dikkat! Motorin ve benzine zam geliyor

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 40 kuruş, motorine 41 kuruş zam gelecek. İşte detaylar.

Araç kullananlar dikkat! Motorin ve benzine zam geliyor

Araç kullananları üzecek bir gelişme yaşandı. Bu geceden itibaren motorin ve benzine zam geliyor. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 40 kuruş, motorine 41 kuruş zam gelecek. Bu zam neticesinde benzinde 17 kuruş, motorinde ise 41 kuruşun tamamı pompaya yansıyacak.

LPG ve motorinin ardından yeni bir zam haberi daha geldi. Bu geceden itibaren benzine de zam geliyor. LPG ve motorinin ardından benzinde de bu gece itibarıyla ÖTV sıfırlanmış olacak.

Araç kullananlar dikkat! Motorin ve benzine zam geliyor

Söz konusu zam, dolar/TL kuru farkı yüzünden yaşandı. Son zamanlarda yaşanan dalgalanmaların ardından akaryatıt fiyatlarına da zam gelmiş oldu. Bu geceden itibaren yeni fiyat sisteminde motorinin litresi 41 kuruş zamlanacak. Motorinde özel tüketim vergisi (ÖTV) sıfırlandığı için bu miktar pompaya da yansıyacak.

Benzine gelecek olursak, 40 kuruş zam karşımıza çıkacak. Bu zammın 23 kuruşu ÖTV’den karşılanacak ve benzinde de ÖTV sıfırlanmış olacak. 17 kuruş zam ise pompa fiyatına yansıyacak. LPG’de daha önce ÖTV sıfırlanmıştı.

Motorinin litre fiyatı bu geceden itibaren yaklaşık olarak 7.53’ten 7.94’e yükselecek. 
Benzinin litre fiyatı da bu geceden itibaren yaklaşık olarak İstanbul’da 7,78’den 7,95’e, yükselecek. Siz yeni zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Beklediğiniz bir şey miydi? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.