Aracını okey taşlarıyla kaplattı 2605 TL ceza yedi!

Girdiği iddia sonucu aracını okey taşlarıyla kapladı, polis ekiplerinden 2605 TL ceza yedi.

Aracını okey taşlarıyla kaplattı 2605 TL ceza yedi!

T24'ün haberine göre, Antalya'da bir vatandaş kaybettiği iddia sonucunda aracını 11 bin okey taşıyla kapladı. Normalde şansı iyi olan Murat Tokmak şans oyunu milyoneri ve oto aksesuarcısı. 

Ancak bu iddiada şansı yaver gitmemiş olacak ki, iddiayı kaybedip aracını kaplatmakla kalmayıp, trafik ekiplerinden 2 bin 605 TL ceza yedi. Ceza makbuzunu alan Tokmak, "İnşallah polisler bana okey atmaz dedim ama öyle bir okey attılar ki çifte okey" açıklamasında bulundu.

Aracını okey taşlarıyla kaplattı 2605TL ceza yedi!

Antalya'da ikamet eden Murat Tokmak, 2017 yılında şans oyunundan 15 milyon 250 bin TL ikramiye kazanmıştı. Daha önce de benzer bir durumdan gündeme gelen Tokmak, 3 bin liraya satın aldığı 1987 model aracının tavanını kesip, içine su doldurup havuz haline getirmişti. Bu şekilde trafiğe çıkan Tokmak, görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından araç polisler tarafından otoparka çekilmişti. Bu olaydan bir süre sonra ise Tokmak, aynı model başka bir araç alıp bu seferde aracın tavanın kesip ahşap teras alanı oluşturdu ve bagaja mangal monte etti. Bu girişiminin sonu ise ilk olayla aynı bitti.

Aracını okey taşlarıyla kaplattı 2605 TL ceza yedi! - Resim : 1

Son olarak arkadaşlarıyla okey oynarken iddiaya giren Tokmak, yenilirse bir aracını okey taşlarıyla kaplayacağı iddiasına girdi. Oyunu ve iddiayı kaybettikten sonraysa 4 bin lira karşılığında 1974 model bir otomobil aldı. Ardından kıraathanelere giderek 7 bin liraya 11 bin okey taşı ve 65 takoz aldı. İş yeri çalışanlarıyla birlikte bir haftalık uğraşın sonucundaysa aracın dışını okey taşlarıyla tamamen kapladı, aracın tavanına da takozları yerleştirdi. İşlem tamamlandıktan sonra test sürüşüne çıkan Tokmak'a polis ekiplerince, hurda araçla trafiğe çıkmaktan dolayı 2 bin 605 TL ceza kesildi.