Arkeologların şimdiye kadar bulduğu 10 korkutucu şey - Page 1

Yamyam saldırısının kalıntıları: 2010 yılında İspanya'da yapılan bu kazıda ise yamyamların saldırısına kurban gitmiş bir grup Neanderthal kalıntısı bulunmuş. Arkeologlar kalıntıların üç kadın ve üç erkekten oluştuğunu saptarken, en az üç genç, iki çocuk ve bir adette bebek bulmuş. Kemiklerin hepsi çiğnenmiş durumda.

Arkeologların şimdiye kadar bulduğu 10 korkutucu şey - Page 2

Kafasız Vikingler: İngiltere'de demir yollarında yapılan kazıda bulunan bir grup kafasız viking kalıntısı gerçekten kafaları karıştırır nitelikte. Bilim insanları bunu bulduklarında ilk etapta olayın bir intikam hikayesi olduğunu düşündüler fakat dikkatli bakınca kesimlerin çok temiz olduğunu fark ettiler. Kimse tam olarak ne olduğunu bilemiyor.

Arkeologların şimdiye kadar bulduğu 10 korkutucu şey - Page 3

Moa Pençesi: 1986 Yılında Yeni Zelanda'nın Owen dağlarında bulunan mağaralarda, arkeologlar oldukça korkutucu bir pençe ile karşılaştı. Pençeyi laboratuvara götürdüklerinde çok eski, tarih öncesi bir kuşa ait olduğunu öğrenen bilim insanları bu kuş türünün dev olduğunu düşünüyorlar.

Arkeologların şimdiye kadar bulduğu 10 korkutucu şey - Page 4

Delinmiş kafatasları: İsveç'te kurumuş pisliğin içinde bulunan 8000 yıllık kafataslarının içlerine sokulan bu mızrakların sebebi ise henüz çözülemedi. İşin kötüsü, bir kafatasının içinde kırılmış bir başka kafatası daha var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.