Güncel

Aruba'nın hedefi KOBİ pazarı

Aruba Networks, EMEA Aruba PartnerEdge Programını genişletmekte olduğunu duyurdu

Aruba'nın hedefi KOBİ pazarı

Aruba Networks, Inc. (NASDAQ: ARUN) bugün,küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) ve KOBİ’lere hizmet veren kanal ortaklarının ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için EMEA Aruba PartnerEdge Programını genişletmekte olduğunu duyurdu.Kısa süre önce piyasaya sürülen KOBİ’lere özel tasarlanan 802.11ac ürünleriyle birlikte, çok çeşitli yeni programlar, promosyonlar ve KOBİ yetkilendirme desteği, ayrıca İrlanda’nın Cork kentinde, odaklı bir KOBİ yetkinlik merkezi.Bu merkez, kurulumu ve bakımı kolay ve küçük ve orta ölçekli işletmelere mükemmel uyum sağlayabilecek Aruba Networks bulut tabanlı merkezi çözümleri ile Instant Access noktalarının satışında ortakları desteklemeye odaklanacak.

Kısa süre önce duyurusu yapılan, KOBİ’lerde orta yoğunluktaki kablosuz internet ortamlarına özel bir dizi giriş seviyesi çift radyo APsiolan200 Serisiveya orta yoğunluktaki KOBİ kullanımlarında yüksek performans ihtiyacını karşılayan 210 Serisi AP, 802.11ac ürünüyle maliyet etkin bir biçimde yükseltme yapmak isteyen KOBİ’ler için mevcut seçenekleri daha da çoğalttı.

Aruba Networks küresel kanalları başkan yardımcısı Karl Soderlund, “Aruba Instant ve Aruba Central ile gördüğümüz ilginin yanı sıra, geçtiğimiz aylarda önemli sayıda ortak edinmemiz, Aruba Bulut Wi-Fi Çözümünün büyük bir hızla KOBİ’lerin tercihi WLAN çözümü olduğunu gösteriyor,” şeklinde konuştu.

Aruba Networks EMEA Kanal Satışları Direktörü Frederic Saint-Joigny’ye göre, “Yüzlerce ortak, Aruba KOBİ portföyüylekusursuz bir büyüme yaşıyor ve pazarı kapsamaya ilişkin talep de artıyor. Tek elde toplanan KOBİ yetkinlik merkeziyle, Aruba mevcut ve yeni katılacak ortaklarımıza tek elden, tutarlı ve erişilmesi kolay bir destek merkezi sunuyor. Yetkinlik merkezi;telefon, e-posta, çevrimiçi sohbet ve diğer çevrimiçi hizmetler aracılığıyla yerel dil desteği sağlıyor.”

Aruba Networks Türkiye Kanal Müdürü Bora Yüksel;“Aruba Networks ile küçük ve orta ölçekli işletmelerde uzun yıllardır aktif olarak yer aldık. Başarımızın sırrı ise InstantAPs;kullanım kolaylığı ve kalitesi bu pazar için kusursuz, bu yüzden Aruba’nın bu pazara daha fazla yoğunlaşacağını öğrenmekten büyük memnuniyet duyuyoruz,” dedi.

Dell’OroGrouptahminlerine göre, yıllık KOBİ WLAN pazarı fırsatı birkaç yıl içinde 1,3 milyar dolara yaklaşabilir; ziraKOBİ’ler ve dağınık şirketler hem küçük ofis/home ofis (SOHO) sınıfı cihazlarını yükseltmek hem de daha yüksek performanslı 802.11ac cihazlarına geçmek istiyorlar. Bağlama oturtmak gerekirse; bugünkü KOBİ WLAN pazarının yarısından biraz fazlası işletme sınıfı cihazlardan hizmet alıyor; bu durum da büyük bir satış fırsatını beraberinde getiriyor. 

Temel taşı olarak Aruba PartnerEdge Programıyla Aruba, yeni ortakların hızla çözüm uzmanlığı edinip geliştirebilmelerini sağlamak üzereKOBİ pazarına yönelik KOBİ’lere özel bir web sitesi, çevrimiçi eğitim, promosyon ve satış yetkilendirme desteği başlatıyor. Her ortak aşağıdaki unsurları kapsayan 90 günlük bir işe alım ve alıştırma döngüsünden geçecektir:

  • Aruba Partner portalına erişim ve Aruba Quotient mobiluygulaması
  • Bir Inside Channel Hesap Yöneticisinden özel destek ve Inside Channel SE
  • Demo donanım teklifleri
  • Ek iş getirisi için hedefi belirli promosyonlar
  • Ücretsiz satış uzmanı eğitimi ve sertifikalandırma

Ayrıca, KOBİ kanalına özel bir dizi promosyon da tasarlanmıştır. Aruba,KOBİ müşterilerine özel, Aruba Central için 50 dolarlıkbaşlangıç fiyatı belirlemiş ve Instant AP için ‘4 alana 5.si bedava’ promosyonu düzenlemiştir.

Aruba, yeniden satış ortakları bulmak ve onları işe başlatmak ve alıştırmak üzere EMEA’daki dağıtım ortaklarıyla yakın işbirliği yapacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.