Güncel

As bayrakları! Ankara metaverse evrene katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabı üzerinden ömemli bir duyuru yaptı. Mansur Yavaş, Ankara'nın metaverse evrene girdiğini duyurdu.

As bayrakları! Ankara metaverse evrene katıldı

Türkiye önemli bir gelişmeye imza attı. Metaverse evren hakkında önemli bir adım atan Ankara, metaverse evrende Los Angeles, Bari ve Helsinki'den sonra 4. test şehri oldu.

Mansur Yavaş bu önemli duyuruyu resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı.  Yavaş, "BLD 4.0 vizyonumuzla Metaverse entegrasyonunu tamamlayacak, icraatlarımızla orada da olacağız." ifadelerini kullandı.

Ankara metaverse evrene katıldı!

metaverse

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’mız; Los Angeles, Bari ve Helsinki’den sonra Metaverse’un açık ve birlikte kullanılır olması için standartlar geliştiren Open Ar Cloud Association’un 4. test şehri oldu” ifadelerini kullandı. 

Metaverse evren geleceğin teknolojisi olacağı için bu hamlenin oldukça önemli olduğunu belirtmeye gerek bile yok diyebiliriz. Özellikle dünya çapında dördüncü şehir olabilmek Türkiye adına gerçekten önemli bir adım. Bu hamle ile teknolojide öncü adımlar atmayı başarabilen Ankara sosyal medyada da takdirleri topladı.

Türkiye'nin başkentinin global anlamda böylesi bir adıma imza atması gurur verici. Siz bu yenilikçi hamle hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Attila
İşte bunlar böyle işlerle insanları kandırıyor.sadece şov ve söylem icraat yok
Cevapla
Evzzzz
Tebrikler Türkiye uzun suredir akıllı insan görmedi başarılarının devamını bekliyoruz
Cevapla
....
zamanında Atatürk'ün partisine sayanları nasıl da seviyor ve yüceleştiriyorsunuz Saçma sapan insanları cicilestirmeye çalışma editör başka teknoloji haberi mi yok
Cevapla
Gelebilir
Milleti kandırıyor söz haber yapiyorsunuz
Cevapla
Gelebilir
Su sahisi icraat diye haber etmeyin icraatle alakası olmayan işler bunlar
Cevapla
Ahahaa
Karın ağrınız nereden lan
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.