Asgari ücret için çalışma başladı, zamlı maaşlar belli oldu! İşte ödenecek yeni ücretler! - Page 1

Asgari ücrete zam müjdesi Erdoğan'dan geldi. Erdoğan bugün yaptığı açıklamada asgari ücrete ara zam geleceğini doğrulamış oldu. Peki bu zammın miktarı ne kadar?


Emekli maaşlarına gelen zamların ardından asgari ücretle çalışanların beklentileri de arttı.


Seçim zamanı yaklaştıkça, hükümetten olan beklentiler de artıyor. Geçtiğimiz günlerde hükümet kanadından yapılan açıklamada en düşük emekli maaşının 7500 TL’ye çıkartıldığı belirtilmişti. Bu açıklama sonrasında gözler asgari ücret ve memur maaşlarına çevrildi.

Asgari ücret için çalışma başladı, zamlı maaşlar belli oldu! İşte ödenecek yeni ücretler! - Page 2

Aslında asgari ücrete geçtiğimiz yıldan bu yana hayli yüksek zamlar yapıldı. Özellikle Ocak 2022 ve Ocak 2023 arasındaki dönemi göz önüne aldığımızda yüzde yüzlük bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Peki bu artış devam edecek mi?

Asgari ücret için çalışma başladı, zamlı maaşlar belli oldu! İşte ödenecek yeni ücretler! - Page 3

Son dönemde özellikle yiyecek fiyatlarında önemli artışlar yaşandı. Elbette bunda Ramazan ayının gelmesi de önemli bir etken oluşturdu. Genel olarak Ramazan döneminde et ve tavuk fiyatlarında artış yaşanıyor. Buna zaten alıştık.

Asgari ücret için çalışma başladı, zamlı maaşlar belli oldu! İşte ödenecek yeni ücretler! - Page 4

Hali hazırda İstanbul’da kıymanın kilosu kasaplarda 300 TL seviyelerinde. Hal böyle olunca, asgari ücrete gelmesi beklenen zamma dair beklentiler de arttı. Bu beklentilerin artmasında kira fiyatlarının yükselmesi de önemli rol oynadı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.