Asgari ücrete Temmuz ayında gelecek zam belli oldu! Bu kadarını kimse beklemiyordu! - Page 1

Asgari ücrete son 2 yıl içerisinde ciddi zamlar geldi. Önce 4 bin TL seviyesini aşan asgari ücret, seri artışlar sonrasında 8500 TL seviyesine yükselmişti. Önümüzdeki Temmuz ayında ise asgari ücrete yeni bir zam daha gelecek.

Asgari ücrete Temmuz ayında gelecek zam belli oldu! Bu kadarını kimse beklemiyordu! - Page 2

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Normal şartlarda asgari ücrete yılda 1 defa zam geliyor. Lakin son yıllarda ekonomide yaşanan dengesizlikler neticesinde, bu zam 2’ye çıkarılmıştı. Yılbaşında yapılan zammın üzerine Temmuz ayında gerçekleşen zam da eklenmişti.

Asgari ücrete Temmuz ayında gelecek zam belli oldu! Bu kadarını kimse beklemiyordu! - Page 3

Nitekim aynı durum bu sene de söz konusu. Yani Temmuz ayında asgari ücretle çalışanları yeni bir zam daha bekliyor. Malum seçim sürecinde bu durum net bir şekilde ifade edilmişti.

Asgari ücrete Temmuz ayında gelecek zam belli oldu! Bu kadarını kimse beklemiyordu! - Page 4

Her ne kadar Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2. Tura kalmış olsa da bu noktadan sonra Erdoğan’ın tekrardan Cumhurbaşkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Dolayısıyla asgari ücret için de iktidar kulislerindeki söylemleri baz alabiliriz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.