Asgari ücrete Temmuz zammı! 6379 TL oluyor! - Page 1

Son günlerde asgari ücret üzerine tartışmalar iyice alevlenmiş durumda. Son olarak hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesi asgari ücretin 5000 TL'nin üzerinde olacağını onayladı. Üstelik hepsi bununla da sınırlı değil. Bazı kaynaklar asgari ücretin 7000 TL'yi bulabileceğini iddia ediyor.


Bilindiği üzere 2021’in sonunda asgari ücrete yüzde 50’nin üzerinde bir zam yapılmıştı. Yapılan zam ile birlikte asgari ücret net olarak 4253 TL olarak belirlenmişti.

Asgari ücrete Temmuz zammı! 6379 TL oluyor! - Page 2

2022 ye girmemizle birlikte enflasyon oranında önemli artışlar gerçekleşti. Son olarak Mayıs ayı enflasyon oranı geçtiğimiz günlerde 2.9 olarak açıklandı.

Asgari ücrete Temmuz zammı! 6379 TL oluyor! - Page 3

5 aylık enflasyon oranının yüzde 35’i aşmasıyla birlikte asgari ücrete yeni bir zam gelip gelmeyeceği de büyük merak konusu oldu.

Asgari ücrete Temmuz zammı! 6379 TL oluyor! - Page 4

Şimdiye kadar asgari ücrete zam geleceğine dair bazı söylentiler mevcuttu. Bu söylentiler son olarak hükümete yakınlığı ile bilinen ahaber tarafından dile getirildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.