Asgari ücretliler için bayram ikramiyesi müjdesi! İşte Kurban Bayramı’nda hesaplara yatacak ücret! - Page 1

Son dönemde seçim atmosferinden ötürü birçok zam müjdesi açıklandı. Hatta zam müjdeleri peşi sıra geldi de diyebiliriz. Şimdi ise ikinci turun gerçekleşecek olması yeni müjdelerin habercisi oldu.

Asgari ücretliler için bayram ikramiyesi müjdesi! İşte Kurban Bayramı’nda hesaplara yatacak ücret! - Page 2

Bilindiği üzere asgari ücrete son 2 yılda önemli zamlar geldi. Kısa süre öncesine kadar 2 bin TL seviyelerinde olan asgari ücret 8500 TL’yi de aştı. Nitekim önümüzdeki süreçte bu tutarın 10 bin TL’yi de aşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü Temmuz ayında kesinleşmiş olan bir zam daha var.

Asgari ücretliler için bayram ikramiyesi müjdesi! İşte Kurban Bayramı’nda hesaplara yatacak ücret! - Page 3

Hemen şunu belirtelim. Sonuç ne olursa olsun, asgari ücrete Temmuz ayında önemli bir zam gelecek. Kulislerde bu konu hakkında dile getirilen pek çok oran var. Fakat bu oranlardan en düşüğünün yüzde 30 seviyelerinde olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yani en kötü ihtimalle bile asgari ücret 11 bin TL’nin üzerine çıkacak. Lakin müjdenin tamamı bununla sınırlı değil.

Asgari ücretliler için bayram ikramiyesi müjdesi! İşte Kurban Bayramı’nda hesaplara yatacak ücret! - Page 4

Son günlerde asgari ücrete ciddi anlamda büyük bir zam geleceğinin ve bu zamla birlikte yeni ücretin 13 bin TL hatta 15 bin TL olacağı iddia edilmekte. Yani söylenildiği gibi devasa bir zam gelirse, asgari ücretin en düşük 13 bin, en yüksek ise 15 bin TL olmasını bekleyebiliriz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.