Asgari ücrette temmuz zammı belli oldu! Yetkili isim açıkladı - Page 1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Temmuz ayında beklenen zamma ilişkin bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de temmuz ayını işaret ederek, çalışanların yüzünü güldürecek düzenlemeyi gerçekleştireceklerini ifade etti.

Asgari ücrette temmuz zammı belli oldu! Yetkili isim açıkladı - Page 2

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Temmuz ayında enflasyon farklarıyla, ocak ayında ücretlerdeki yeni düzenlemelerle milletimizin her kesimini daha da rahatlatacağız" ifadelerini kullandı.

Asgari ücrette temmuz zammı belli oldu! Yetkili isim açıkladı - Page 3

Bir açıklama da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Bilgin, " Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Asgari ücrette temmuz zammı belli oldu! Yetkili isim açıkladı - Page 4

Bilgin, "Türkiye ekonomik dalgalanmalara, enflasyonlara rağmen büyümeyi sürdürüyor. O halde enflasyonun tahribatına karşı çalışanları ve emeği korumak bizim vazifemiz. Biz emeği, çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Yani önümüzde Temmuz dönemi var"

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.