Güncel

Aşı kartı olmadan restoran, kafe, sinema ve benzeri yerlere girilemeyecek!

Fransa Covid-19 ile mücadelede ciddi bir karara imza attı. Bundan sonra restoran, kafe, sinema, tiyatro ve konser gibi yerlere girmek için aşı kartı gerekecek.

Aşı kartı olmadan restoran, kafe, sinema ve benzeri yerlere girilemeyecek!

Fransa parlamentosu Pazar günü,  COVID-19 virüsüyle mücadeleye yönelik en son önlemlerine nihai onayı verdi. Parlamentonun alt kanadındaki milletvekilleri 58 aleyhte 215 lehte oy vererek yasanın önümüzdeki günlerde yürürlüğe girmesinin önünü açtı. Muhalefet partilerinin bazı hükümlerini çok sert bulması ile mecliste zorlu bir yolculuk geçiren yeni yasa, insanların restoran, kafe, sinema ve uzun mesafeli tren gibi halka açık yerlere girmeleri için aşı kartı almalarını gerektirecek.

Şu anda aşılanmamış kişiler, yakın zamanda yapılan bir COVID-19 testinin negatif çıktığı bu tür yerlere girebiliyorlar. Cumartesi günü Sağlık Bakanlığı'na göre, nüfusun yaklaşık % 78'i tamamen aşılanmış.

Restoran, kafe, sinema ve benzeri yerlere aşı kartı olmadan girilemeyecek!

aşı

Nisan ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci bir dönem aday olması beklenen Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, aşılanmamış insanların hayatlarını karmaşık hale getirmekle eleştiriliyor. O derece ki aşı olmak zorunda kalınıyor. Binlerce aşı karşıtı protestocu Cumartesi günü Paris'te ve diğer bazı şehirlerde yasaya karşı gösteri yaptı, ancak sayıları Macron'un açıklamalarından hemen sonra önceki haftaya göre keskin bir düşüş gösterdi.

Fransa, günlük yeni vakaların düzenli olarak 300.000'in üzerinde rekor seviyelere ulaşmasıyla beşinci COVID-19 dalgasının pençesinde. Bununla birlikte, insanları yoğun bakım ünitelerine koyan ciddi vakaların sayısı Mart-Nisan 2020'deki ilk dalgadan çok daha düşük.

Yorumlar
Muhammet Tuna
Ben o kadar haber sitesine baktım sizin kadar clickbaitçi bir haber sitesi görmedim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.