Ağız Suratlı Mürekkep Balığı. Sıradaki tuhaf dişli hayvanımız, “ağız suratlı mürekkep balığı”. Atlas Okyanusu’nun iki bin metre derinliğinde yaşıyor. Dişlerinin etrafındaki dudak gibi olan kısım da ayrıca takdire şayan.

Kurabiyekesici Köpekbalığı. Sıradaki balığın ismi epey garip: Kurabiyekesici Köpekbalığı. Bu aslında küçük bir köpekbalığı türü. Yetişkinleri 50-60 santimetre boya ulaşıyor. Çenesinin üstünde küçük, altında ise devasa dişleri var. Bu tuhaf balık özellikle adalara yakın sularda yaşadığı için maalesef insanlara saldırdığı da oluyor.

Büyük Dişli Murana. Sıradaki balığımız, “büyük dişli murana”. Atlas Okyanusunda ve Akdeniz’de yaşıyor. 120 santimetre uzunluğunda olan bu hayvanın dişleri adeta cam gibi. Keza çenesini kapattığında bile görünecek kadar büyükler.

Bufa Balığı. BEŞİNCİ deniz canlısı, “bufa balığı”. İlginçtir, bu hayvanın çenesi yok. Ağız kısmındaki dişler çiğneme amaçlı değil, yakalamak için varlar. Dilini ve dişlerini kullanarak kurbanını yakalıyor ve emerek doğrudan midesine gönderiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.