Güncel

Astronot 1000 yıl sonra boş dünyaya dönerse ne olur?

Amerikalı fotoğraf sanatçısı Karen Jerzyk, yeni projesinde 1000 yıl sonra boş bir dünyaya dönen yalnız bir astronotun hikayesini anlatttı. İşte detaylar!

Astronot 1000 yıl sonra boş dünyaya dönerse ne olur?

Amerikalı fotoğraf sanatçısı Karen Jerzyk, mezun olduktan sonra ailesinin hediye ettiği fotoğraf makinesiyle amatör olarak meslek hayatına başladı. Jerzyk, 2009’da çekmeye başladığı insan portreleriyle model fotoğrafçılığı üzerine yoğunlaştı. Yeterli maddi desteği sağlayamadığı için stüyosunu açamayan Karen internette gördüğü eski ve terk edilmiş mekanların resimlerinden ilham alarak kendi tarzını yarattı. 

Astronot 1000 yıl sonra boş dünyaya dönerse ne olur?

Karen Jerzyk projesini şu sözlerle anlattı:

"Birkaç yıl önce otantik bir yüksek irtifa uzay giysisi satın aldım ve dünya çapında birçok yere seyahat ederek farklı insanları (çoğunlukla kadınlar) giysi içerisinde fotoğrafladım. Bu fotoğraf serisini, başkalarının yanında kendimi rahat hisssetmeme, gezme ve keşfetmeye olan sevgimin kombinasyonu olarak tanımlayabilirim.

Geçtiğimiz son birkaç yılda kendimi çok yalnız hissettim, sürekli sıkıldım ve bir yere ait olduğumu hissedemedim. Bazen bu gezegende avare, kimsenin beni anlamadığı ya da anlamayacağı hissi yaşıyorum. Hepimizin uzayda yalnız bir astronotla empati kurabileceğimizi düşünüyorum. Hayatımız bazen kötüye gidebilir ancak ileriye bakmalı ve dünyanın harikalarını ve güzelliklerini keşfetmeye devam etmemiz gerekiyor."

Fotoğraflara yukarıdan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.