Güncel

ASUS her yıl %25 büyüyor!

ASUS’un cirosu 2009’dan bu yana her yıl yüzde 25 büyüyor!

ASUS her yıl %25 büyüyor!

Kısa bir süre önce ASUS Sistem İş Grubu’nun Türkiye, İsrail ve Afrika’daki ASUS operasyonlarını kapsayan Bölge Direktörü görevine atanan Shawn Chang, 20 Mart’ta düzenlenen bir basın toplantısında ASUS’un büyümesine dair rakamlar paylaştı. Taşınabilir bilgisayar kategorisinde dünya çapında yüzde 12’lik bir paya sahip olduklarını söyleyen Chang, bir örnek vererek geçen yıl Nexus 7 ürününün piyasaya sürüldükten sonraki altı ay içinde 6,5 milyon adet satıldığını belirtti.

Getirdiği yeniliklerle yeni dijital çağdaki liderlik vizyonunu hep daha üst seviyelere taşıyan ASUS, son dönemdeki gelişmelerini 20 Mart’ta İstanbul’da düzenlediği bir basın toplantısında anlattı. ASUS Sistem İş Grubu Türkiye, İsrail ve Afrika Bölge Müdürü Shawn Chang ile ASUS Türkiye Sistem İş Grubu Ülke Müdürü Bora Aras bu toplantıda hem teknoloji sektörünü hem de ASUS’un gelecek planlarını değerlendirdi.

1363813656_boraarasveshawnchang.jpg

Shawn Chang’ın ASUS’un kuruluşundan bu yana geçirdiği aşamaları kısaca özetlemesiyle başlayan toplantıda Chang ASUS’un en büyük farkının mühendislik altyapısının oluşturduğunu, bunun da Ar-Ge açısından ASUS’u çok güçlü kıldığını belirttikten sonra, şunları ekledi: “Tasarım bizim için çok önemli, dünyanın her yerinden tasarımcılarla çalışıyoruz. Bu sebeple pek çok farklı ülkeden tasarım ödülleri aldık.”

Toplantıda ASUS’un cirosuna dair bilgiler de verildi. 2012 yılını 15,2 milyar dolar ciroyla kapattıklarını belirten Chang, 2013 yılında bu rakamı 19,3 milyar dolar olarak hedeflediklerini söyledi. 2009-2012 yılları arasında yıllık yaklaşık yüzde 25’lik ciro artışı yakaladıklarını, bu cironun yüzde 80’nin sistem iş grubu ürünlerinden (dizüstü bilgisiyar, tablet, vb.), yüzde 20’sinin ise open platform iş grubu ürünlerinden (PC bileşenleri) geldiğini belirtti.

2012 yılında ise Türkiye’de taşınabilir bilgisayar kategorisinde birinci sırada olduklarını söyleyen Chang, 2012’nin ilk yarısında dünyada dizüstü bilgisayar ve tablet pazarında 5. sırada olduklarını, 3. çeyrekte 4. sıraya yükseldiklerini ve 4. çeyrekte 2. sıraya yükselerek, ilk sıradaki rakipleriyle aralarındaki farkı çok azalttıklarının altını çizdi.

Shawn Chang ile Bora Aras’ın basın mensuplarının sorduğu başka soruları yanıtlamasının ardından basın toplantısı sona erdi.

Yorumlar
bende asus kullanıyor dünyanın en sağlam en sorunsuz en kaliteli biridir gerçekten
Cevapla
Misafir
turklerde artik biseyler yapa bilse adamlardaki ciroya bak ulke ekonomisine destek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.