Güncel

Asus HTC'yi satın mı alıyor?

Asus'un Tayvanlı HTC firmasını satın alacağı iddia ediliyor.

Asus HTC'yi satın mı alıyor?

4 yıl önce 33 milyar dolarlık bir değere sahipken şimdiki değeri 2 milyar dolara düşen Tayvanlı teknoloji üreticisi HTC hakkında gündemde bomba etkisi yapacak bilgiler geldi. Gelen bilgilere göre Asus, HTC'yi satın almak için şirket içinde görüşmeler yapıyor.

Son zamanlarda değerinin inanılmaz bir şekilde düşmesi hiç şüphesiz HTC şirketini zor durumda bırakıyor. Son olarak One M9 adlı modelini piyasaya sunan ve beklentilerin altında bir satış grafiği yakalayan şirketin bu aralar adı sık sık Asus ile anılır duruma geldi.

1434139444_img20150612230136.jpg

Bu süre içerisinde adı Asus'la anılan HTC’yle ilgili ilk kez resmi bir ağızdan açıklama geldi. Reuters'in haberine göre Asus’un yönetim kurulu başkanı, HTC’nin satın alınabilme ihtimaliyle ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. HTC için bir satış teklifinde bulunup bulunmama konusunda bir karar vermediklerini belirten Asus’un yönetim kurulu başkanı Johnny Shih, başkan yardımcısı David Chang ile şirket içerisinde satın almayla ilgili toplantılar yaptıklarını fakat bir karar almadıklarını belirtti.

Öte yandan HTC tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak satın alma işlemi doğrulanırsa HTC'nin kendi memleketlisi Asus'a satılışına sıcak bakacağı söyleniyor. Şimdilik bir iddiadan ibaret olan konu hakkında yakın zamanda iki şirketten de net bir açıklama gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.