Güncel

ASUS tabletlerinde 'Windows 8' kullanmak istiyor!

Microsoft'un yeni işletim sistemi olan Windows 8'i tabletlerinde kullanmak isteyen ASUS anlaşma yapıyor...

ASUS tabletlerinde 'Windows 8' kullanmak istiyor!

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, kullanıcılarına ve severlerine bir süpriz yaşatarak Windows 8 Tüketici Önizleme sürümünü yani Windows 8 Consumer Preview'i tanıtmıştı. Biz daha önceki haberlerimizde sizler için Windows 8'inve yeni işletim sisteminin , detaylarını araştırıp sunmuştuk.

Bu haberimizde ASUS'un yeni işletim sistemi olan Windows 8'i tabletlerinde kullanmak istediğini ve bunun için neler yaptığını söleyeceğiz...

1330732025_asus-promises-a-armtablet-windows-8-this-yeartransformer-prime-3g-in-marchand-a-new-10-inch-model.jpg

Geçtiğimiz günlerde yapılan MWC 2012'de konuşan firma yöneticilerinden Benson Lin, şunları söledi; 'Windows 8 işletim sistemi kullanan tablet üretmek için Microsoft'la çok ama çok yakından işbirliği kuruyoruz' dedi.

1330731979_pr-asuseeepadtransformer3.jpg

Lin'in bu sözlerini değerlendirmeye alacak olursak, Windows 8'in ilk beta sürümü yılın 3. çeyreğinde gelecek. ASUS'un Microsoft ile böle bir anlaşmada mutabık olacağını düşünsek bile yılın son çeyreğini yani 2012'nin son aylarına doğru Windows 8'li tabletleri göreceğimizi sölemek isteriz.


1330731869_eeepad.jpg


ASUS bu zamana kadar olan tabletlerinde, özellikle son çıkarttığı mobil cihazlarda Android'i yoğun bir şekilde kullanıyordu. Belli ki Windows 8 arayüzüne ve işletim sistmine, Windows dünyasına uzak kalmamak adına böle bir karar almayı uygun gördü. Biraz düşünüldüğünde ne kadar akıllıca bir karar olduğunu hepimiz göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.