ASUS ve NordVPN'den dev iş birliği

ASUS ve NordVPN, yeni bir güvenlik çözümü için bir araya geldi. Bu ortaklık, internet güvenliğini nasıl artıracak?

ASUS ve NordVPN'den dev iş birliği

NordVPN, ASUS ile yaptığı iş birliğiyle popüler VPN hizmetini ASUS'un ağ cihazlarına entegre ederek, kullanıcıların ev ağlarını korumasını daha da kolaylaştırıyor. Geleneksel olarak VPN'ler, her bir cihaz için ayrı ayrı yüklenmek zorundayken, bu yeni entegrasyonla birlikte kullanıcılar, yalnızca NordVPN özellikli bir yönlendiriciye ihtiyaç duyuyor ve her cihaz için ayrı bir yazılım gereksinimi ortadan kalkıyor. Bu entegrasyon ayrıca VPN yazılımını desteklemeyen cihazlara da koruma sağlıyor.

Kullanıcılar, yönlendiricinin kendi kendine hizmet sayfasına eriştiklerinde VPN'i etkinleştirebiliyorlar. Bu entegrasyonu ilk alan iki yönlendirici modeli, tri-mode bağlantı özellikli ASUS RT-AX57 Go ve özellikle oyuncular için tasarlanmış GT-AX11000 Pro. Entegre NordVPN hizmetinin kurulumu oldukça basit; kullanıcılar sadece yönlendiricinin kendi kendine hizmet sayfasına erişim sağlıyor. NordVPN Ürün Stratejisi Başkanı Vykintas Maknickas, "Amacımız daha güvenli bir internet ortamına katkıda bulunmak," diyor. "Yönlendiricilerde VPN hizmetlerini kolayca kurarak, müşterilerimizin tüm ağlarını koruyabiliriz."

ASUS da bu iş birliğinden oldukça memnun. ASUS Ağ ve Kablosuz Cihazlar İş Birimi Genel Müdürü ve Kurumsal Başkan Yardımcısı Tenlong Deng, "NordVPN ile ortak olmaktan ve hizmetlerini ürünlerimize entegre etmekten heyecan duyuyoruz. Yerleşik VPN yapılandırma seçenekleri, kullanıcılara interneti tam gizlilikle keşfetme konusunda esneklik ve güvenlik sağlıyor," dedi.

NordVPN abonelikleri aylık 10.39 ila 13.19 dolar arasında değişiyor ve daha uzun taahhütler önemli tasarruflar sağlıyor. Bir ve iki yıllık planlar, yüzde 72'ye varan indirimler sunuyor. Wi-Fi 6 uyumlu RT-AX57 Go modeli 115 dolardan başlarken, yüksek performanslı GT-AX11000 Pro modeli 510 dolardan satışa sunuluyor.

Bu iş birliği, VPN hizmetlerinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayarak, kullanıcıların tüm ağlarını tek bir merkezi noktadan güvenli hale getirmelerine olanak tanıyor. ASUS ve NordVPN'in bu yenilikçi adımı, hem internet güvenliğini artırmayı hem de kullanıcı deneyimini kolaylaştırmayı hedefliyor.