Güncel

Asus'tan ev robotu ZenBo! (Video)

Asus'un ev robotu ZenBo'yu seveceksiniz!

Asus'tan ev robotu ZenBo! (Video)

Asus için bugün büyük gün dü ve şirket, en yeni teknoloji ürünlerini tanıtmak için etkinlik düzenledi. Etkinlikte ASUS Başkanı Jonney Shih ise tamamen farklı bir şey duyurmak için sahne aldı. Ev robotu ZenBo’yu duyuran Shih, “Hedefimiz her eve robotik bir bilgisayar girmesini sağlamaktır” dedi.

ZenBo robotun hedefi, "yardım, eğlence ve arkadaşlık," özellikle de yaşlı insanları hedef alıyor. Ancak, burada robotun en ilginç özelliği geleneksel ve akıllı ev cihazları ile bağlanacak olması vaadidir. ZenBo çalan kapıyı açabileceği gibi, ışıklar, televizyonlar, klimalar gibi akıllı ev aletlerine de bağlanabilecek.

1464598119_asus-zenbo-robot-2016-05-30-8-1.jpg

ZenBo robot sesli komutlar ile yönlendirilebiliyor. Robotun tochpad yüzü ile görüntülü görüşme ve online alış veriş gibi işlemler yapılabilecek. Ayrıca, doktor randevusu, ilaç zamanı gibi hatırlatmaları da yapacak. Ayrıca biri düştüğü zaman aile bireylerine acil mesaj gönderecek.  Hatta ZenBo kamerası ile durumu inceleyebilirsiniz.

1464598151_asus-zenbo-robot-2016-05-30-19-1.jpg

Ayrıca çocuklar için müziklerin yanı sıra hikayeler ZenBo’nun kütüphanesinde yer alıyor. Oldukça etkileyici özelliklere sahip ZenBo robot,  599 $ fiyat etiketi ile oldukça uygun görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.