Güncel

ATEME, Dell EMC altyapısıyla yayın sektörünü dönüştürüyor

ATEME, yayın sektörünün ihtiyaçlarına yanıt vermek için Dell EMC depo ve sunucu çözümlerini tercih etti ve işletme ile sermaye giderleri, donanım platformunun esnekliği sayesinde düşürüldü.

ATEME, Dell EMC altyapısıyla yayın sektörünü dönüştürüyor

Dell EMC OEM Solutions, çözüm yelpazesini genişletmesi için ihtiyaç duyduğu sunucuları ve depoları sağlamak üzere lider video sıkıştırma uzmanı ATEME ile iş birliği yaptığını duyurdu. Dell EMC çözümlerinin performansı sayesinde ATEME, yüksek video kalitesini korurken, çok daha yüksek yoğunlukta çözümler sunabiliyor. Böylece müşterilerinin işletme ve sermaye giderlerini düşürerek hizmet kesintisi olmadan ölçeklendirme yapmalarına olanak veren esnekliği sunuyor.

Yayıncılar ve operatörler, iş akışlarını sanallaştırma trendini izlemeye başladıklarından beri uygulamalar ve yazılım gereksinimleri ile birlikte çalışabilecek güvenli bir çözüm tabanına ihtiyaç hissettiler. Video altyapı pazarındaki bu değişim doğrultusunda ATEME'in, mevcut ortağı Intel ile yan yana çalışabilecek ve hızlı bir şekilde yüksek performanslı bir sunucu ve depolama tabanı sunabilecek bir donanım ortağı bulma gereksinimi doğdu.

ATEME, Intel ile olan güçlü ortaklığı ve şirketi için kapsamlı bir ısmarlama çözüm sağlayacağına dair vaadi nedeniyle tercihini Dell EMC OEM Solutions'tan yana kullandı. Dell EMC de Dell EMC PowerEdge R330, R430, R630, R730 ve C4310 ve de Dell EMC PowerVault MD1000'den oluşan bir platform geliştirmek üzere ATEME ve Intel ile ortaklık kurdu. Altyapı platformuna ek olarak Dell EMC, ATEME'e aynı zamanda Özel Fabrika Entegrasyonu (CFI) şeklinde benzersiz hizmetler de sundu. Dell EMC görüntüleme ve GPU entegrasyonu için optimize bir platform oluşturmak üzere çözümlerin tasarım, üretim ve test aşamaları ile ilgilenirken CFI sayesinde ATEME müşterilerine odaklanma olanağı elde etti. Global ayak izi ve birinci sınıf destek modeli ile Dell EMC, ATEME'in kurulum için uzun hazırlık süresi ve yetersiz teknik destek kalitesi gibi geçmişte sorun yaşadığı noktaları çözmesine yardımcı oldu.

Dell EMC, ATEME ile çalışmaya, dünyanın her yerinde müşterek müşteri seminerleri düzenlemeye ve yayın sektörüne yenilikler getirmeye odaklanmaya devam edecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.