Güncel

Atlas robot artık daha kabiliyetli (Video)

Boston Dynamics tarafından geliştirilen robot Atlas'ın yeni videosu yayınlandı. Videoda Atlas çok daha iyi hareket edip engelleri aşıyor.

Atlas robot artık daha kabiliyetli (Video)

Bir zamanlar Google'ın sahip olduğu ancak daha önce Japon iletiyim devi SoftBank'a satılan Boston Dynamics, geliştirdiği robot Atlas'ın yeni videosunu yayınladı. Videoda görüldüğü gibi Atlas artık çok daha iyi bir şekilde engelleri aşabiliyor.

Atlas robot artık daha kabiliyetli

Parkurları atlarken artık daha kabiliyetli olan Atlas, zıplayarak engelleri aşabiliyor. İnsansı robot, zor hareketleri bile kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Daha önce koşarken ve takla atarken görüntülenen Atlas'ın hareketleri giderek daha akıcı ve gerçekçi olmaya başladı.

Artık sadece ileri doğru değil yanlara doğru da zıplayabilen Atlas'ın kabililetleri daha da gelişmiş olduğu görülüyor. Zor hareketleri insansı bir çabuklukla yapabilen robotun kabiliyetleri görenleri şaşırtıyor. 1.5 metre boyunda olan Atlas, 75 kg ağırlığa sahip. 

İşte Boston Dynamics tarafından paylaşılan o video:

Yorumlar
Murat
Bu işin sonu sıkıntı. Bunlar bizi ileride döver :)
Cevapla
ni
oda bişey mi işimizi yapsınlar diye üretecez işlerini biz yapacaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.