Güncel

Attığımız tweetleri artık düzenleyebileceğiz!

Attığınız tweeti düzenlemek ister miydiniz?


Tüm dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya mecralarından olan Twitter, halihazırda milyonlarca kullanıcı tarafından zamanın her karesinde kullanılıyor. Atılan milyonlarca tweet arasında yazım yanlışı ve yanlış kelimelerin kullanıldığı o kadar çok tweet var ki bu sayı çok büyük rakamlara ulaşmış durumda.

Kullanıcılar yaptığı kelime ve yazım hatalarının telafisini attığı tweeti silmekle başarırken, bu olay Twitter'ın hiç istemediği bir şekle bürünmüş oluyor. Böylece çok uzun zamandır beklenen düzenleme özelliğine dair ilk detaylar nihayet beklendiği gibi ufukta görünmüş oldu.

1387357476_tweet-button.jpg

Twitter, edit seçeneğini aktif edecek etmesine fakat bazı şartları da yok değil. Özellikle bu butonun çok büyük bir şekilde istismar edilmesine karşı uzun süredir üzerinde çalıştığı özel bir algoritmayı aktif etmeyi planlıyor. Özel olarak geliştirilen yapay zeka ile birlikte Twitter'ın içeriğini tamamen değiştiremiyoruz. Sistem sadece yazım yanlışları ve bazı kelimeleri değiştirmemize imkan sağlayacak.

Bir kereye mahsus yapılacak bu değişiklik ile birlikte milyonlarca kullanıcının canını sıkan o durum ortadan kalkmış olacak. Böylece Twitter'ın en büyük rakiplerinden olan Facebook'un düzenleme özelliğinin yakın zaman içinde mobil cihazlarımızdaki yerini almış olması bekleniyor.

Siz attığınız tweeti düzenlemek ister miydiniz? Sizce bu buton gerekli miydi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.