Güncel

Avea, Görme Engelliler için geliştirdiği Sesli Adımlar uygulamasını güçlü adımlarla büyütüyor

Avea sosyal sorumluluk projesi "Sesli Adımlar" uygulamasını geliştirmeye devam ediyor.

Avea, Görme Engelliler için geliştirdiği Sesli Adımlar uygulamasını güçlü adımlarla büyütüyor

Toplumun her kesimine fırsat eşitliği sunma vizyonuyla hayatlara dokunan Avea, görme engellilerin yaşadığı sıkıntıları ve onların sosyal hayata entegrasyonlarını kolaylaştırmak üzere hayata geçirdiği Sesli Adımlar uygulamasını güçlü adımlarla büyütüyor…

Geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul’da MetroCity alışveriş merkezinde pilot uygulama olarak hayata geçirilen beacon tabanlı Sesli Adımlar uygulaması, ECE Türkiye’ye bağlı İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de 5 alışveriş merkezinde daha hayata geçirildi.

Operatör bağımsız olarak tüm görme engellilere akıllı telefonlar üzerinden ücretsiz olarak sesli konum belirtme, mağaza ve tuvalet, çıkış, danışma gibi alan sorgulama hizmeti veren Sesli Adımlar uygulamasının hastane, otel ve havaalanı gibi kompleks yapılarda da kullanılarak yaygınlaşması hedefleniyor.

1421653514_aveasesliadimlar.jpg

“Operatör bağımsız dünyadaki ilk uygulama”

Avea’nın teknolojik altyapısıyla, BoniBeacon ağı üzerinden iBeacon / Bluetooth-Low-Energy Smart Beacon’lar kullanılarak dünyada kendi alanında ilk defa Türkiye’de gerçekleştirilen uygulama, operatör bağımsız tüm görme engelliler tarafından kullanılabiliyor.

Uygulama, MetroCity Alışveriş Merkezi’nin yanı sıra ECE Türkiye bünyesinde İstanbul’daki Neomarin AVM, Maltepe Park ve Marmara Park AVM, Eskişehir’de Espark AVM ve Ankara’da ACity AVM’nin dahil olduğu 6 alışveriş merkezinde kullanılıyor.

Görme engelli bireyleri daha da özgürleştirmek amacıyla geliştirilen uygulama, hem Türkçe hem de İngilizce dil desteği sağlıyor. Bu sayede Türkiye’de bulunan görme engelli turistler de Sesli Adımlar uygulamasından faydalanabiliyor. IOS işletim sistemine sahip telefonların yanı sıra Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda da Sesli Adımlar uygulaması kullanılabiliyor.

Sesli Adımlar uygulaması aşağıdaki linklerden indirilebilir:

App Store Linki: https://itunes.apple.com/tr/app/sesli-ad-mlar/id915304189?mt=8

Google Play Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=me.boni.sesliadimlar&hl=tr

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.