Güncel

Avengers: Endgame filmi için 24 saat mesai yapıyorlar!

ABD'de bazı salonlar, Avengers: Endgame filmini daha fazla kişiye izletebilmek için 24 saat mesai yapacak. Bazı salonlar ise 72 saat açık kalacak.

Avengers: Endgame filmi için 24 saat mesai yapıyorlar!

ABD’nin en büyük sinema salonu zinciri AMC, Avengers: Endgame'i daha fazla kişiye izletebilmek için 24 saat mesai yapıyor. Bazı salonlar ise 72 saat açık kalacak. Şirket mümkün olduğunca daha fazla izleyiciye ulaşmayı hedefliyor.

Avengers: Endgame filmi için 24 saat mesai yapıyorlar!

Son zamanlarda sıkça gündeme gelen, Marvel’ın en son filmi Avengers: Endgame’in ön satışları daha önce sinema sektöründe görülmemiş rakamlara ulaştı. Kimi sinema salonu zincirlerinin internet siteleri çökerken bazıları ise her müşteriye hizmet verebilmek için sitelerine bekleme odası ekledi. ABD’nin en büyük sinema salonu zinciri 'AMC' ise Perşembe akşamından bu yana aralıksız gösterim yapıyor. Şirket Pazar akşamına kadar, günün 24 saati boyunca gösterimlere devam edeceği açıklamasında bulundu.

Ayrıca şirket, ABD’deki 17 adet salonunda, Perşembe gününden Pazar gününe kadar, aralıksız olarak Avengers’ın Thanos ile mücadelesini gösterecek. Bu kararın sebebi ise bilet ön satışlarının, şirketin 99 yıllık tarihinde hiç görülmeyen sayılara ulaşmış olması.

AMC mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşmaya çalışıyor

AMC Başkan Yardımcısı Elizabeth Frank “Mümkün olduğunca fazla Marvel hayranını memnun edebilmek için AMC program ekibi sinema salonlarını tek tek inceliyor ve ihtiyaç olan noktalara yeni seanslar ekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Avengers: Endgame filmi için 24 saat mesai yapıyorlar! - Resim : 1

AMC’nin 17 salonunun 72 saat boyunca açık kalmasının yanı sıra 29 salon da Perşembe gecesinden Cuma akşamına kadar 24 saat boyunca aralıksız hizmet verdi. 18 salonda ise film, Perşembe gecesinden Cumartesi gecesine kadar 48 saat boyunca gösterimde olacak.

Endgame’in uzunluğunun 3 saat olması sebebiyle filmin daha önceki rekorun sahibi Infinity War filminin 257,6 milyon Dolar’lık açılış hafta sonu hasılatına erişememesinden endişe ediyordu. Çünkü 3 saatlik bir filmin sinemada bir günde yayınlayabileceği seans sayısı doğal olarak sınırlı. Ancak salon günün 24 saati çalışırsa filmi bir salonda günde 7 kez gösterime sunmak mümkün olabilir.

Yorumlar
murat
verdiğim 25 TL acıdım 10 üzerinden 1...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.