Güncel

Avrupa Birliği, Ukrayna'ya yardım eli uzattı!

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel Ukrayna'ya yardım eli uzatacaklarını duyurdu. Rusya Ukrayan savaşı ile ilgili önemli bir hamle gerçekleti.

Avrupa Birliği, Ukrayna'ya yardım eli uzattı!

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Michel, Rusya saldırısı nedeniyle Ukrayna ordusuna gönderilecek silah, mühimmat ve yakıt gibi askeri yardımların yolda olduğunu dile getirdi.

Michel, ."Bu Kremlin'in, Putin'in savaşı. Bu Rus halkının savaşı değil" ifadelerini kullandı. "Silahlar, mühimmat, roketler ve yakıt Ukrayna askerleri için yolda" sözlerini ekledi.

AB, Ukrayna'ya yardım eli uzattı!

ab

Michel ayrıca "Bunları siz Ukraynalılar savunuyorsunuz. Bu nedenle biz AB içinde bu tarihi meydan okumaya karşı dik duruyoruz. Sadece sözlerle değil, somut ve acil eylemlerle yanınızdayız. Sizi ve ülkenizi desteklemek için ortaklarımızla savaş karşıtı bir koalisyon oluşturduk. Giderek daha fazla ülke ve lider uluslararası hukukun savunması için seslerini yükseltiyor. Savunma amaçlı askeri ekipmanın acilen teslim edilmesini organize ediyoruz. Silahlar, mühimmat, roketler ve yakıt Ukrayna askerleri için yolda."  "Bu savaşın sorumlularından, savaş hukukunu ve uluslararası insani hukuku ihlal edenlerden hesap soracağız." diye konuştu.

Bir kaç gündür devam eden savaşın seyri bu olayla nasıl değişecek göreceğiz. Ukrayna Başkanı Putin ile müzakereye oturacak. Bir kaç gündür müzakere etmeyi dile getiren iki taraf nihayet yarın müzakere masasına oturacak. Bu sırada Ukrayna uluslararası olarak destek verebilecek herkesten yardım talep ediyor. AB'nin bu yardımı olayın gidişatını değiştirecek mi göreceğiz.

Yorumlar
Mk-ultra
Rusya Polonya veya diğer yeni alınmış NATO üyesi ülkeye atom bombası atabilir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.