Güncel

Avrupa'da ilk Türkiye'de olacak!

Bakan Binali Yıldırım, Türkiye'de cep telefonsuz kimsenin kalmayacağını söyledi.


Türkiye teknoloji alanında hızla ilerlemeye devam ediyor. Açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yapacakları bir hamle ile Türkiye'nin yerleşim yerlerinin tamamını mobil kapsama alanı içine alan ilk ve tek ülke olacağını iddia etti.

Türkiye'de mobil kapsama oranının nüfus bakımından yüzde 99'un üzerinde olduğunu söyleyen Binali Yıldırım, coğrafi zorluklar ve yüksek altyapı maliyeti sebebiyle mobil kapsaması bulunmayan köylere de, tüm masrafları Evrensel Hizmet Fonu'ndan karşılanmak üzere hizmet götürüleceğini açıkladı.

1374480850_binaliyildirim.jpg

Binali Yıldırım, bu çalışma kapsamında Temmuz ayı sonunda GSM hizmeti olmayan 10 köyün daha cep telefonu kullanabileceğini açıkladı ve "18 ay içinde de tüm Türkiye kapsama alanı içine alınacak. Böylece Türkiye, yerleşim yerlerinin tamamını mobil kapsama alanı içine alan ilk ve tek ülke olacak" dedi.

Yıldırım, "Türkiye'deki sayısal uçurumu tümüyle ortadan kaldırmış olacağız" dedi ve bu çalışmanın Avrupa’da bi olacağını belirtti.

Yorumlar
Misafir
Daha doğru düzgün heryerde çekim bile yokken köylere hizmet gitse ne olur
Cevapla
Misafir
oncelikle mevcut tuketıcıleri koruyunda ondan sonra yeni kazlar arayın
Cevapla
Misafir
helallllllllllllllllllllllll yürü be gsm şirketleri bu kadar kazıklıyorlar bi zahmet her yeride kapsasınlar değilmi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.