3. Verdon Kanyonu - Fransa
Güney Fransa'nın Provence bölgesinden geçen turkuaz sulara ev sahipliği yapan Verdon Kanyonu, Paris'ten Riviera sahillerine kadar giden yolda adeta bir cennet. Fransa'nın Grand Kanyon'u, 25 kilometre boyunca uzanan bu dağ geçidinde ki kalkerli yapılar 700 metreye kadar yükseklikte olabiliyor. Dağın yapısı, uzun yürüyüşe çıkanlar, dağcılar ve kanoyla maceraya atlayanların yanı sıra, manzaradan faydalanmak isteyen insanlar için de mükemmel bir fırsat.

4. Chamonix - Fransa
İsviçre-İtalya sınırının yakınında ve vadinin yakınında olan bu bölge, Fransa'daki Alplerin üzerinde oturan, Chamonix-Mont-Blanc'ın güzel köylerine ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçiler teleferik vasıtasıyla, Aiguille du Midi'nin buzul ve kayalıklı alanlarının tadını çıkartabiliyorlar. Doruk noktasında gezginler, aşağıya bakarken 1,000 metre boyunca kayalıklarla karşılaşacaklar, taa ki buzul alanlarla birleşene dek.

5. Matterhorn - İtalya-İsviçre Sınırı
Matterhorn, gökyüzüne 4,500 metre boyunca uzanan bir piramit gibi. Kimilerine göre ''Dağların Dağı''. İsviçre-İtalya sınırını kucaklayan dağ, İsviçre'nin en yüksek tepesine sahip. Alpler'deki en yüksek dağlardan biri ve ayrıca en tehlikelisi. 500 dağcı burayı fethetmek için can verdi.

6. Dolomites - İtalya
Dolomite dağı, İtalyanın kuzeyi boyunca taştan bir taç gibi uzanan bir doğa harikası. Doruk noktalarının 18'i, 3.000 metre kadar yükseklikte. Manzarası hem muhteşem hem de harika ve bu bitişik yapılar, Dolomite'ye çekiciliğini katan şeylerden sadece birkaçı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.