Güncel

Avustralya, Apple'dan iPhone'a arka kapı açmasını istiyor

Avustralya, Apple'ın iPhone modellerine erişim sağlamak istiyor.

Avustralya, Apple'dan iPhone'a arka kapı açmasını istiyor

Apple, geçmişte iPhone ve iOS'a arka kapı oluşturma konusundaki görüşlerini açıkça belirtmişti ve ABD kolluk kuvvetleri, Apple'a iOS'a erişim izni vermeye zorlamasına rağmen kabul etmemişti.

Görünüşe göre şimdi de, Avustralya iPhone'a bir arka kapı açmak için Apple'ı zorluyor. Bu durum, Apple'ın bu hafta bir toplantı yapacağı Avustralya Başsavcısı tarafından açığa çıkarıldı.

1500389742_apple-iphone-se-1-1-1.jpg

Avustralya hükümeti, polis ve istihbarat teşkilatlarının, hem suçlu hem de şüpheli teröristlerden gelen şifrelenmiş bilgilere erişmesine izin vermeye çalışıyor.

Apple, iPhone ve iOS'a giren herhangi bir arka kapıya karşı çıkma ihtimalini yüksek tutuyor ve muhtemelen OS ve aygıtların güvenliğini zayıflatıp kötü niyetli kişilerin eline düşme endişesi taşıyor

ABD'de, ABD hukuk kurumları tarafından, Apple'ın bazı durumlarda zanlının kullandığı cihazların kilidini açması için birtakım başarısız girişimler yaşanmıştı. Bakalım Apple’ın Avustralya’ya karşı tavrı ne olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.