Avustralya'da sizi öldürmek için bekleyen 10 hayvan! - Page 1

9. Taipan:Hızlı ve oldukça zehirli bir Avustralya yılanıdır. En ölümcül olmamakla birlikte en güçlü zehire sahip kara yılandır. Avustralya kıyılarında yaşayan türü kıyı taipanıdır. Avına çok hızlı saldırıp ısırır ve zehrini enjekte eder. Zehir etkisini göstermeye başlayınca avını yutar. Dokunulduğunda ölüm tehlikesi oranı: 10 üzerinden 7.

Avustralya'da sizi öldürmek için bekleyen 10 hayvan! - Page 2

8. Mavi halkalı ahtapot:Dünya'nın en zehirli hayvanlarındandır, zehri aynı anda 30 insanı ve 10 bin fareyi öldürebilir. Avustralya kıyılarında bu ahtapotun 4 akraba türü yaşar. Zehirleri bir insanı 2-3 dk içerisinde öldürür.Zehri olan tetrodotoxin siyanürden 10 bin defa daha zehirlidir.Bu zehrin bir panzehri bulunmuyor. Kurbanlar ortalama 90 saatte ölüyorlar. Kesinlikle dokunulmaması gerekiyor. Dokunulduğunda ölüm tehlikesi oranı: 10 üzerinden 7.

Avustralya'da sizi öldürmek için bekleyen 10 hayvan! - Page 3

7. Sidney huni yuvalı örümceği:Bu örümcek türü en zehirli örümcekler listesinde bir numaradaki yerini hiç kaptırmadı. Özellikleri insanları ısırıyorlar ve çok sayıda ölüme sebep oldular. Bu örümceğin dişleri parmağınıza ya da ayak tırnağınıza girerse, Funnel-web örümceği bir insanı 15 dakika içinde öldürebilir. Korktuklarında daha da saldırganlaşıyorlar. Karşılaşıldığında ölüm tehlikesi oranı: 10 üzerinden 8.

Avustralya'da sizi öldürmek için bekleyen 10 hayvan! - Page 4

6. Tuzlu su timsahı:Kilosu 1 tonun üstüne çıkan tuzlu su timsahları 7,2 metre uzunluğuna sahip. Okyanusya'da bulunan bu timsah türü pusu kurarak avlanır ama hızlıdır. Köpek balığından kanguruya kadar her şeyi yer. İnsanoğlu da bu timsahın besinleri arasında yer alır. Karşılaşıldığında ölüm tehlikesi oranı: 10 üzerinden 8.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.