Güncel

Bahreyn merkez bankasından Bitcoin hamlesi!

Bahreyn merkez bankası Bitcoin ödeme işleme çözümünü test etmeye hazırlanıyor!

Bahreyn merkez bankasından Bitcoin hamlesi!

Bahreyn Merkez Bankası (CBB), BTC ödeme işlemcisi OpenNode ile ortaklaşa bir Bitcoin ( BTC ) ödeme işleme ve ödeme çözümü sunmayı planlıyor.

Bahreyn merkez bankasından Bitcoin hamlesi!

BTC ödeme işlemcisi OpenNode, 13 Eylül'de yayınlanan bir basın açıklamasında, çözümün Orta Doğu'daki dijital varlıklara artan ilgi tarafından yönlendirildiğini belirtti. Şirket, çözümün işletmeleri desteklerken ekonomik büyümeyi desteklemek için merkezi olacağını kaydetti.

“Bu, Bahreyn halkı, Orta Doğu ve bir bütün olarak Bitcoin ekonomisi için bir dönüm noktasıdır. OpenNode CEO'su Afnan Rahman, OpenNode'un lider Bitcoin altyapı çözümü ülkelerin, hükümetlerin ve saygın finans kurumlarının Bitcoin standardını benimsemesinin ve yıldırım ağında işlem yapmasının yolunu açmaya devam ediyor” dedi.

OpenNode, dağıtıldıktan sonra, ödeme çözümünün gelecekte benzer ürünler geliştirmek için odayı açacağını söyledi. 

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu'ndan Dalal Buhejji'ye göre, Bitcoin ödeme çözümü, düzenlenmiş bir alanda büyüyen dijital ekonominin bir parçası.

Bahreyn merkez bankasından Bitcoin hamlesi! - Resim : 1

Bahreyn kripto sektörünü geliştirmeye odaklanıyor

Bahreyn, dijital ekonomiyi çeşitlendirmek için ülkenin FinTech ekosistemini geliştirmek için Regulatory Sandbox'ı serbest bıraktıktan sonra kripto alanındaki işletmeler için çevreyi iyileştirmeye odaklandı.

Çerçevenin bir kısmı, kripto varlıklarının kontrollü bir ortamda ancak bir düzenleyicinin gözetimi altında gerçek zamanlı araştırma yapmasına izin verir. 

Bitcoin ödeme işlemcisinin geliştirilmesi, Bahreyn'in kripto para birimi sektörünü geliştirme çabalarının altını çiziyor. Yakın geçmişte, ülke ayrıca daha fazla işletmenin bölgede üs kurmasını sağladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.