Güncel

Bakan Yıldırım'dan Facebook ve Twitter açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gezi Parkı olaylarınde Facebook Twitter kesintisi için açıklama yaptı.

Bakan Yıldırım'dan Facebook ve Twitter açıklaması

Gezi Parkı olayları esnasında Twitter ve Facebook'a erişimin yavaşlaması ve zaman zaman erişilememesi konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım açıklama yaptı.

Bakan Yıldırım, "Orada sorgulanması gereken başka bir şey var. Acaba olaylarla ilgili sosyal medya ne kadar, hangi ölçüde düzgün kullanıldı?" dedi.

1370866811_binali-yildirim-2.jpg

Olaylar sırasında Twitter ve Facebook'a erişimdeki sorun için Binali Yıldırım, "Ben bir erişme sorunu yaşamadım. Bir yavaşlamanın bir süre için olduğunu söyleyebilirim. Bu da gayet doğal. Aşırı bir yüklenme olunca yavaşlama kaçınılmaz. Orada sorgulanması gereken başka birşey var. Acaba olaylarla ilgili sosyal medya ne kadar, hangi ölçüde düzgün kullanıldı? Bu sosyal medya olayları provoke etme ve yalan yanlış haberler yayarak insanları galeyana getirme konusunda bir erişmeye sebep oldu mu ? Bunların çok iyi irdelenmesi lazım" dedi.

Anlaşılan o ki olay sırasında eylemcilerin sürekli bu sosyal ağlardan paylaşım ve mesajlaşma yapması, evde oturanların ise merak edip bu sosyal ağlarda gezinmesi yoğunluğa neden oldu ve bu siteler ağırlaştı.

Yorumlar
hacı
Medya olaylara kayıtsız kalır penguen belgeseli yayınlarsa tabiki boyle bilgi kirlilikleri olusur sosyal medyada
Cevapla
Rambo
Bu olaylarda hem twitter in hemde facebook un nasil kotuye kullanilabilecegini insanlari nasil provokaye edebilecegini gosterdi bize. Her gun yalan haberlerin binlerce insan tarafindan nasil paylasildigini gördük. İnşallah bu olaylar bizlere buyuk ders olur.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.