Bakanlık duyurdu! Sürücüsüz taksi dönemi başlıyor - Page 1

Sürücü destek sistemlerinin gelişmesi ile birlikte artık araçlarda sürücülere çok daha az ihtiyaç duyulmaya başladı. Büyük şirketler sürücüsüz otomobil testlerine başlamış durumda. Çok yakın zamanda sürücüsüz otomobilleri yollarda çok daha fazla görmeye başlayacağız.


Bakanlık duyurdu! Sürücüsüz taksi dönemi başlıyor - Page 2

Sürücüsüz otomobiller dünyada yaygınlaşırken bu konuda önemli bir adım da Çin’den geldi. Çin hükümeti, ondan fazla şehirde sürücüsüz araçların belirli alanlarda ve zaman dilimlerinde ticari olarak denenmesine izin verdi.


 


Bakanlık duyurdu! Sürücüsüz taksi dönemi başlıyor - Page 3

Çin’de belirlenen bölge ve saatlerde sürücüsüz otomobiller trafiğe çıkabilecek. Taksi olarka görev yapacak olan araçların bu süreçte yetenekleri de test edilecek. Eğer sürücüsüz taksiler bu testi başarı ile geçerse, bu projenin kapsamının genişletilmesi hedefleniyor.


Bakanlık duyurdu! Sürücüsüz taksi dönemi başlıyor - Page 4

Sürücüsüz otomobiller test sürecini başarı ile geçtiği takdirde, araçlar bu şehirlerde daha farkı noktalarda da görev yapabilecek. Ayrıca sürücüsüz araçların çalışma saatleri de artırılacak. Bunun yanı sıra başka şehirlerde benzer uygulamaların hayata geçirilmesi planlanıyor.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.