Güncel

Bangladeş'te mobil internet tamamen kesildi

Uzakdoğu ülkesi Bangladeş'te 30 Aralık'ta yapılacak seçim öncesinde ülkedeki mobil internet bağlantısı kesildi.


İnternetin kapatılması zaman zaman ülkelerde yaşanan bir durum haline geldi. Ancak Bangladeş'te yaşanan durum bunun çok ötesinde. Ülke genelinde yapılacak olan seçim nedeniyle 3G ve 4G bağlantısı tamamen kesildi.

Bangladeş'te mobil internet tamamen kapatıldı

Ülkenin telekomünikasyon regülasyon kurumu tarafından yapılan açıklama ile 30 Aralık'ta yapılacak seçimlerde her türlü dedikodu ve provakasyonu engellemek için bu kararın alındığı belirtildi. Alınan kararla beraber 3G ve 4G üzerinden data iletişimi tamamen kapatıldı. Daha önce Ağustos ayında da benzer bir uygulamaya giden Bangladeş hükümeti ülke genelinde yapılan yol güvenliği protestoları nedeniyle internet bağlantısını kesmişti.

30 Aralık gece yarısına kadar devam edecek kesinti ile ülkenin tamamında mobil internet bağlantısına erişim sağlanamayacak. Mobil internet bağlantısının seçim sonrasında tekrar açılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.