Güncel

Barack Obama ve Bill Gates gibi ünlüler dilbilgisinde sınıfta kaldı

Düzenlenen dilbilgisi yarışmasında birçok ünlü hatalı çıktı.


ABD’de 1 Mart Dilbilgisi Günü dolayısıyla birçok etkinlik düzenleniyor. Bunlardan biri de Grammarly tarafından düzenlenen dilbilgisi yarışması oldu. Grammarly, Twitter’de en ünlü 50 kişinin son attığı 150 tweeti inceleyerek bir yarışma düzenledi ve yarışmanın sonucunu açıkladı. Bu ünlülerden birçoğu son derece eğitimli okullarda olsalar da sosyal medyanın cazibesine kapılıp birçok gramer hatası yapabiliyorlar.

Bu kadar popüler ünlülerin arasından birinciyi tahmin bile edemeyeceksiniz. O kişi televizyon dünyasının yarı emekli ünlü komedyeni Conan O’Brien oldu. Ünlü komedyen en iyi dilbilgisi kullanıcı olarak görünüyor.

1456841321_gates569.jpg

Yarışmada ikinci Bill Gates olurken, üçüncüsü ise yine bir Harvard Üniversitesi mezunu olan Barack Obama oldu. Niall Horan, Miley Cyrus, Bruno Mars, Louis Tomlinson, Liam Payne ve Ariana Grande gibi birçok isim de sıralamanın en altlarında boy gösteriyorlar. Sıralamanın en sonunda ise komedyen ve talk show sunucusu Daniel Tosh var.

Dilbilgisi kullanımı konusundaki derecelendirmede en üstte ve en altta bir komedyenin bulunması ise ayrıca bir komik durum ortaya çıkarmış.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.