Başsız horozun şaşırtan hikayesi - Page 1

Mike’ı olduğu gibi bırakan çiftçi ertesi sabah horozu kafasını kanadının altına almış uyurken buldu. Horozun ölmediğini gören Lloyd Olsen, bunu oldukça ilginç buldu ve horozun ne kadar hayatta kalacağını görmek için beklemeye karar verdi. Mike, normal bir horoz gibi etrafta dolaşmaya devam ediyor, düşüp ölmüyordu. Bir zaman sonra açlıktan öleceğini fark eden Lloyd horozu beslemeye karar verdi. Bir şırıngayla horozun yemek borusuna mısır, tavuk yemi ve su yollamaya başladı.

Başsız horozun şaşırtan hikayesi - Page 2

Sıradan tavuk yemleri, mısır ve eskiden kafasının olduğu yerdeki açık yemek borusundan beslenen Mike için bir damlalık.

Başsız horozun şaşırtan hikayesi - Page 3

Horoz Mike ve arkadaşları

Başsız horozun şaşırtan hikayesi - Page 4

Horoz Mike neden ölmedi? Mike’ın nasıl olup da etrafta koşturmaya devam ettiğini merak eden Lloyd Olsen hayvanı 250 mil uzaktaki Utah Üniversitesi’ne götürdü. Bu gizemi bilim çözecek ve horozun durumuna bilimsel açıklama burada getirilecekti. Lloyd Olsen horozu her zaman yaptığı gibi kesmişti ancak baltanın yaptığı ufak bir sapmayla hayvanın şahdamarını ve beyin sapını es geçmişti. Hayvanın kafası, bir kulağı hariç tamamen kopmuş ancak beyin sapı zarar görmediği için bedeni motor fonksiyonlarını yerine getirmeye devam edebilmişti. Kan çabuk pıhtılaştığı için hayvan kanama nedeniyle de ölmemişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.