Bayram seyahatlerinizin yakıt maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. - Page 1

Kurban Bayramı'nda seyahat edecek olan sürücüler, yükselen akaryakıt fiyatları sonrasında, akaryakıt fiyatlarındaki son durumu araştırmaya devam ediyor. Ara motorlarında benzin, motorin ve otogaz ne kadar, kaç TL?  Güncel akaryakıt litre fiyatları nedir? vb sorular soruluyor.


Biz de bu anlamda Teknoojioku olarak bayram seyehatlarinizde, aracınızın yakıt tüketimini azaltarak, yakıt tasarrufu sağlamanız için uygulamanız gereken püf noktalarını sizler için listeledik.

Bayram seyahatlerinizin yakıt maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. - Page 2

Plug-in hybrid ve elektrikli araçlar için, şarj cihazına takılıyken kabini önceden soğutmak aracınızın menzilini uzatabilir. Ayrıca, AC için daha sıcak bir sıcaklık ayarı kullanmak daha az pil gücü tüketecektir.

Bayram seyahatlerinizin yakıt maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. - Page 3

Kullanıcı el kitabınızı okuyun. Çoğu kılavuz, AC sistem kontrollerinin nasıl çalıştığını ve AC sisteminin en iyi şekilde nasıl kullanılacağını ve bakımının nasıl yapılacağını açıklar.

Bayram seyahatlerinizin yakıt maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. - Page 4

Sürüşten önce AC çalışırken boşta durmayın. Sürüşe başladıktan sonra veya kabini kısaca havalandırdıktan sonra klimayı açın. Çoğu AC sistemi, sürüş sırasında aracı daha hızlı soğutur.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.