Bedelli askerlik ücreti dudak uçuklattı! Yeni fiyat can sıkacak - Page 1

Bedelli askerlik affına ilişkin yasa Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.  Bu gelişmeye istinaden yeni bedelli askerlik ücreti de netleşti. Milyonlarca insanı ilgilendiren bedelli askerlik Temmuz zammına yönelik sonuç ortaya çıktı.

Bedelli askerlik ücreti dudak uçuklattı! Yeni fiyat can sıkacak - Page 2

Teklifin yasalaşmasının ardından "Bedelli askerlik ücreti ne kadar? Yeni bedelli askerlik ücreti Temmuz zammı ile artacak mı, ne kadar artar?" sorusu en çok sorulan soru olarak karşımıza çıkıyor.


 

Bedelli askerlik ücreti dudak uçuklattı! Yeni fiyat can sıkacak - Page 3

Özel şartlar ve bedelli ücreti Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyurulacak.
Memur ve memur emeklisi zammına göre her altı ayda bir belirleniyor. ÜİK'in haziran ayı enflasyon oranlarını açıklamasından sonra memur zam oranı da açıklandı.

Bedelli askerlik ücreti dudak uçuklattı! Yeni fiyat can sıkacak - Page 4

Geçtiğimiz günlerde asgari ücretin de açıklanmasının ardından bedelli askerlik için zam oranına gözler çevrilmişti. Şimdi ise bu durum da netlik kazandı. Sabah yapılan açıklamalara göre memur enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammı ile birlikte toplam zam oranı 41,85 oldu. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.