Güncel

Beklenen açıklama geldi: Efsane dizi Prison Break 7 yıl sonra geri dönüyor

Popüler dizi Prison Break'in beşinci sezonu 2016'da hayranlarıyla buluşacak.

Beklenen açıklama geldi: Efsane dizi Prison Break 7 yıl sonra geri dönüyor

2005 yılında dizi hayatına adım atan ve özellikle ilk sezon performansıyla izleyicileri kendisine hayran bırakan efsane dizi Prison Break (Büyük Kaçış) ekranlara geri dönüyor. 4 sezon süren ve 42 ülkede yayınlanan fenomen dizinin tekrar yayın hayatına başlayacağı bir süredir konuşuluyordu. FOX kanalının patronları Dana Walden ve Gary Newman, dizinin 2016 sezonunda ana karakterleri Wentworth Miller ve Dominic Purcell'la ekranlara tekrar döneceğini müjdeli.

Haber ülkemizdeki Prison Break hayranlarını da bir hayli mutlu etmişe benziyor. Dizinin beşinci sezonunun yayınlanacağı haberi Türkiye'de "Prison Break" başlığıyla TT listesine girdi. Beşinci sezon 10 bölümden oluşacak.

1438931587_prisonbreakbyjohannes01-d33x4aw.jpg

Prison Break’in geçmiş sezonlarında neler yaşandı?

1. Sezon

Bu sezon suçsuz yere idama mahkûm edilen Lincoln Burrows'un, kardeşi Michael Scofield tarafından hapishaneden kaçırılmasyla sona erer.Michael abisini hapisten kurtarmak için sahte bir suç işleyip kendisini abisiyle aynı hapishaneye attırır.Hapishane Chicago,IL de bulunan Fox River eyalet hapishanesidir. Michael aynı zamanda inşaat mühendisidir.Dizide zekiliğiyle dikkat çeken Michael hapishanenin planını sırtına ve kollarına gizli bir şifreyle dövmeletir.Ve bu dövmeler sayesinde bazen aksamalar yaşasa da planlarını gerçekleştirip abisini hapishaneden kaçırır.

2. Sezon

Bu sezon kaçıştan 8 saat sonrasıyla başlar.Brad Bellick isimli gardiyan onları yakalamak ve ödülü almak için mahkûmların peşine düşer.Federal Ajan Alex Mahone da kaçakların peşindedir; ancak The Company(Şirket) için çalışmakta olup kaçakları öldürmek istemektedir.Kaçaklar hapishanede D.B Cooper tarafından yerini öğrendikleri 5 milyon doları bulmak için adeta yarışırlar.Para bulunur ve T-Bag tarafından kaçırılır.Ancak T-Bag parayı fazla koruyamaz ve yine kaptırır ve koşuşturmaca bu şekilde devam eder.Mahkumlarımız aynı zamanda kaçmakla da uğraştıklarından Panama ya kaçarlar ve orada yakalanıp Sona Hapishanesine tıkılırlar.

3. Sezon

Bu bölüm Micheal ve T-Bag, kaçtıkları Panama'da Sona Hapishanesi'nde başlar. Bu hapishanede kurallar çok farklıdır.Bu hapishanede gardiyan bulunmaz; askerler çevrededir.Mahkumlar gardiyanları rehine olarak aldıkları için askerler hapishanenin çevresinde tel örgüler çekip etrafını çevirmişlerdir. Sona tam anlamıyla cehennemdir; Lechero'nun adalet sistemi geçerlidir. Aralarında anlaşmazlığı olan varsa düelloya çıkıp biri ölene kadar dövüşür. Micheal Scofield kaçma planları yaparken askerlerin eski bir hapishane olan Sona'dan dışarı çıkmaya değil tellerin içindeki bir fareyi bile anında fark edip vurduğunu görür. Scofield'ın bir görevi vardır, ağabeyinin oğlu Şirket'in elindedir ve ondan Sona'dan birini kaçırmasını isterler. Sona'dan kaçarlar ve sonrasında 4. sezon başlar.

4. Sezon

Scofield'ın, Sara'nın ölmediğini öğrenmesiyle başlar ve 22 bölüm sürer. Bu sezonda Ajan Don Self'in oluşturduğu ekip örgüt'ün kara kitabı olarak bilinen Scylla adlı diski ele geçirmeye çalışacaklardır. Bu diskte çok özel bilgiler bulunmaktadır. Bu uğurda birçok kişinin yolu kesişecektir. Scofield'ın annesi aslında ölmemiştir ve 4. sezonda rol alır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.