Güncel

Bell'den uçan taksi: Bell Nexus!

Uçan taksi konsepti ile karşımıza çıkan Bell, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte tüm detaylarıyla Bell Nexus!


Uçan taksi konsepti bir çok firma tarafından bizlere paylaşılıyor ancak bu teknoloji ile alakalı herhangi bir hareketlenme göremedik. Ancak CES 2019 kapsamında Dell, bu hareketsizliği biraz çalkalandıracak gibi duruyor.

Bünyesinde barındırdığı altı adet pervaneli motor sayesinde dikey ve yatay kalkış ve iniş yapabilen bu taksi, Safran Helicopter Engines tarafından üretilen bir  sisteminden gücünü alıyor. 

Özel bir dizayn ile harmanlanan bu uçan taksi, rahatlıkla uzun menzilleri aşabiliyor. 

Bell'den uçan taksi: Bell Nexus!

Uber ile yaptığı özel anlaşma sayesinde Uber kullanıcıları uygulama üzerinden Bell Nexus'u deneyimleyebilecek ileride. Toplamda 5 kişiye kadar yolcu taşıyabilen bu havalı uçan taksi, hem manuel hem de otonom sürüş deneyimi sunabiliyor. Ancak ilk aşamalarda manuel kontrol ile uçuş sağlanacağı gelen bilgiler arasında.

Gelecek için önemli bir yapı taşına sahip olan bu uçan taksi hakkında daha fazla bilgi paylaşımında bulunmadı Dell yetkilileri. Yakın gelecekte hayallerimiz gerçeğe dönüşecek gibi duruyor. Bakalım daha ne gibi teknolojiler bizleri bekliyor olacak CES 2019 kapsamında.

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz Bell Nexus hakkında? Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Yorumlar
opdima
Bell mi Dell mi? Bu nasıl haber la?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.