Güncel

Benzin ve mazota büyük zam geliyor! Günü belli oldu!

Benzin ve mazota büyük zam geliyor! Günü belli oldu!

Benzin ve mazota büyük zam geliyor! Günü belli oldu!

Brent petrolün artışı ile birlikte benzine ve motorine gelmesi muhtemel zamlar da konuşulmaya başlanmıştı. Ancak iddialar yalnızca zam olacağı üzerineydi, gün belli değildi. Günü de  belli oldu; Salı gününden itibaren akaryakıt fiyatlarının 70 ile 90 kuruş arasında zamlanacağı belirtiliyor.

Benzin ve mazota büyük zam geliyor! Günü belli oldu!

Bilindiği üzere brent petrol 93,27 dolar civarında ve her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Gün içinde ise en yüksek 93,27 dolar seviyesini gören Brent petrolün varil fiyatı artmaya devam ederken sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 70, motorine ise 90 kuruş zam gelecek.

Son dönemde yaşanan dolar kurundaki yükseliş, vergiler ve Ekim 2014 sonrasındaki son 7 yılın zirvesine yükselen petrol fiyatların da etkisiyle, benzin 15 lirayı aşacak, motorin ise 16 liraya dayanacak.

Ekonomist Oğuz Demir,  gerçekleşecek olan zamlar ile ilgili iddiasını, geçtiğimiz günlerde şu sözlere yer verdiği bir tweet'i ile paylaşmıştı;

''Çok üzülerek...

Haftaya salı gününden geçerli olmak üzere benzin ve motorinde 70-90 kuruş arası yeni bir zam gelme olasılığı çok yüksek.

Petrol fiyatlarındaki artış zammın nedeni :( Pazartesi sert bir düşüş olmazsa gelecek zam bu...''

Ülkemizdeki benzin fiyatları ile ilgili sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Bulent Soygut
Allah diyoruz...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.