Güncel

Benzin ve motorine tekrar indirim müjdesi!

Akaryakıt fiyatlarına gelen art arda zamların ardından dün bir indirim haberi gelmişti. Şimdi ise benzin ve motorine yeni bir indirim haberi söz konusu. İşte detaylar.

Benzin ve motorine tekrar indirim müjdesi!

Akaryakıt fiyatlarındaki artış üst üste herkesi şaşırtmıştı. Her gün gelen zamlarla birlikte motorin ve benzin fiyatlarının önü alınamaz bir hale gelmişti. Ancak dün bir indirim haberi gündeme geldi. Şimdi ise yeni bir indirim daha söz konusu.

Motorin fiyatlarına dün gelen 2 lira 38 kuruşluk indirimin ardından şimdi yeni bir indirim daha söz konusu. Bugün benzin ve motorin fiyatlarında yeni bir indirim bekleniyor.

Benzin ve motorine tekrar indirim müjdesi!

benzin

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre; 16 Mart'tan itibaren geçerli olmak üzere benzinde 1 lira 76 kuruş, motorinde 93 kuruş indirim hesaplanıyor. Kesin rakamlar henüz net değil ancak indirimin pompaya yansıması bekleniyor.

Rusya Ukrayna krizi ile patlayan fiyatlar en çok da akaryakıtı etkilemişti. Hal böyle olunca da fiyatlar inanılmaz seviyede yükseldi. Brent petrol fiyatlarındaki artış dünyan genelinde akaryakıt fiyatlarını uçurdu.

Küresel piyasalarda brent petrolün 130 dolardan 100 dolar seviyesine çekilmesiyle akaryakıt fiyatlarında beklenen indirim de gelmeye başladı. Brent petrolün fiyatının inmesiyle motorin fiyatlarında dün gece indirim yapıldı. Bugün de yeni bir indirim daha bekleniyor. 2022 yılı her açıdan zor bir yıl oluyor. Enflasyonun gelmesi, koronavirüs ile gelen kıtlıklar ve ardından Rusya Ukrayna savaşının patlaması dünya genelinde fiyatların yükselmesine ve hayatın zorlaşmasına sebebiyet verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.