Güncel

Benzin ve motorine yeni bir zam daha!

Geçtiğimiz dönemde zamlanan benzin ve motorin şimdi tekrar yeni bir zam ile gündemde. Beklentilere göre 10 TL'yi aşacak olan akaryakıt fiyatları vatandaşı üzecek.

Benzin ve motorine yeni bir zam daha!

Akaryakıt tekrar zam alıyor. Daha 25 Kasım itibariyle geçerli olacak zam oranlarına tepkiler sürerken yeni bir zam duyurusu gündeme geldi. Dolar/TL kurundan etkilenen akaryakıt fiyatları şimdi yeni bir zam daha alacak. Yeni zamla benzin ve motorin fiyatlarının 10 TL üzerine çıkması bekleniyor.

Benzin, motorin ve LPG daha yeni yüklü zamlar aldı. Ancak bu kadarla da kalmayacak gibi görünüyor. Sektörden kaynaklara göre 26 Kasım 2021 saat 00:00'dan itibaren geçerli olacak şekilde benzinde 46 kuruş, motorinde 45 kuruş, LPG'de ise 25 kuruş olarak zam uygulanacak. Yapılacak son zamlar ile benzin ve motorin, 10 Türk lirasının üzerine çıkacak. Bu gece itibarıyla geçerli olacağı öğrenilen yeni zam, pompa fiyatlarına doğrudan yansıyacak.

Benzin ve motorine yeni bir zam daha!

benzin

Dolar/TL kurundan direkt olarak etkilenen akaryakıt fiyatları aldıkları zamlarla araç sahiplerini üzeceğe benziyor. Bu zamların nereye varacağını söylemek de zor zira dolar kurunda ne olacağı belirsiz. Geçtiğimiz dönemlerde hali hazırda zam alan akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam daha gelmesi vatandaşı üzecek diyebiliriz.

25 Kasım saat 00:00'da uygulamaya konan yeni zam ile ile İstanbul Avrupa yakasındaki akaryakıt fiyatları; benzin için 9,67 TL, motorin için 9,75 TL, LPG içinse 8,25 TL'ye varmıştı. 26 Kasım saat 00:00'daki yeni fiyatlar ise benzin için 10,13 TL, motorin için 10,20 TL, LPG içinse 8,50 TL olarak kayıtlara geçecek.

Yorumlar
Rahatsız edici yorum sahibin
Gerçekten sesimizi çıkarsak duyan kendimizi yaksak gören yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.