Güncel

Benzin ve motorine yeni bir zam daha geldi!

Benzin ve motorinde yeni bir zam daha söz konusu oldu. Kurdaki artışla birlikte akaryakıt fiyatlarında tekrar bir yükseliş yaşandı. İşte detaylar.

Benzin ve motorine yeni bir zam daha geldi!

Akaryakıtta zam haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Kurdaki yükseliş ve enflasyon gibi etkilerle yükselen baskı akaryakıt fiyatlarına yansıdı. Sektör kaynaklarından gelen beklentiye doğru orantılı olarak zam haberi de geldi. Bugün itibarıyla benzin ve motorine yeni bir kur zammı geldi. Bu zamla beraber attık benzin fiyatları 25 TL'ye yaklaştı.

Tüm araç sürücülerini ilgilendiren zam haberi akaryakıt fiyatlarını iyice zora sokmuş durumda. Tüm sürücüler benzinin fiyatı ile ilgili şikayet halinde diyebiliriz. Benzindeki zam insanların bireysel ulaşımlarını, motorindeki zam ise satın aldığımız her şeyin fiyatını etkiliyor.

Benzin fiyatlarındaki yükselişin nerede son bulacağı hatta son bulup bulmayacağı da belli değil. Zira global anlamda süren enflasyon ve dolar kurundaki artış direkt olarak akaryakıt fiyatlarını etkiliyor. Hal böyle olunca da Türkiye'de akaryakıt fiyatları araç sahiplerine ter döktürmeye devam ediyor.

İşte son benzin fiyatları:

İstanbul (Avrupa):

Benzin: 24,28 TL
Motorin: 23,41 TL
Ankara:

Benzin: 24,40 TL
Motorin: 23,52 TL
İzmir:

Benzin: 24,40 TL
Motorin: 23,53 TL

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.