Benzine bir indirim daha geldi!

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışların ardından bir süredir indirim haberleri geliyor. Bu kapsamda benzine bir indirim daha geldi. İşte detaylar.

Benzine bir indirim daha geldi!

Benzine bugün itibarıyla geçerli olan bir indirim daha geldi. 1 TL civarında yapılan indirimle fiyatlar, 23 TL'nin altına düşmüş oluyor. Araç sahipleri uzun süredir akaryakıt fiyatlarına gelen zamlardan şikayetçiydi. Ancak şimdi art arda gelen indirim fiyatlarıyla rahat bir nefes alınmaya başlandı.

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili araç sahiplerine rahat bir nefes aldırıacak bir gelişme daha yaşandı. Hafta sonu iddia kapsamında gündeme getirilen benzin indiriminin geçtiğimiz gece itibarıyla resmileşti. Sektör kaynaklarının beklentileri gerçekleşti ve benzin biraz daha ucuzladı. İndirim, pompa fiyatlarına doğrudan yansıdı.

Benzine bir indirim daha geldi!

Benzine bir indirim daha geldi! - Resim : 1

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre benzinin litresi, geçtiğimiz gece yarısı itibarıyla 96 kuruş ucuzladı. Bu indirimle benzin fiyatları, ülkenin her yerinde 23 TL'nin altına düştü. Benzine yapılan indirimle, Türkiye'nin en büyük şehirlerindeki fiyatlar şöyle oldu:

İstanbul: 22,72 TL
Ankara: 22,84 TL
İzmir: 22,84 TL

Fiyatlar bölgenize göre ufak değişiklikler gösterebilir. Ancak uzun süredir yükselme trendinde olan akaryakıt fiyatlarının düşüşe geçmesi hem araç sahiplerinin hem de araç sahibi olmak isteyenlerin rahat bir nefes almasına yardımcı oldu desek yanlış olmaz.